Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu pilsētas šaha čempionāts šogad notiks tiešsaistē

Cēsu pilsētas šaha čempionāts šogad notiks tiešsaistē

24. un 25. oktobrī Cēsīs bija plānots šaha čempionāts, klātienē pulcējot šahistus no Latvijas un kaimiņvalstīm. Tomēr vīrusa pandēmija lika pārcelt šaha čempionātu uz drošāku vietu – internetu. 24. oktobrī šahisti sēdīsies pie saviem datoriem, lai noskaidrotu Cēsu šaha čempionu.

Turnīrs tiks izspēlēts pēc Šveices sistēmas, kas nozīmē, ka katrā no spēles kārtām katram dalībniekam būs jāspēlē ar pretinieku, kuram ir iespējami līdzīgāks punktu skaits. Čempionātā kopā būs 13 kārtu ar laika kontroli katrai partijai 3 minūtes un 2 papildu sekundes par katru izdarīto gājienu. Līdz ar to, šogad būs tikai blica turnīrs.  

Šobrīd no nopieteiktajiem šahistiem par favorītiem var uzskatīt 2000. gada pasaules vicečempionu (Starptautiskās šaha federācijas FIDE versijā) Alekseju Širovu, starptautisko meistaru Rolandu Bērziņu un 2019. gada Cēsu čempionāta uzvarētāju blica turnīrā FIDE meistaru Matīsu Mustapu. Tā kā turnīrs notiek internetā, tad šogad iespēju piedalītis atraduši arī dalībnieki no Indijas, kur šahs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs.

Čempionāts notiks populārajā šaha platformā lichess.org, un tajā var pieteikties jebkurš interesents. Paredzamais turnīra ilgums ir divarpus stundas. 2019. gadā par čempioniem kļuva lielmeistars Edvīns Ķeņģis (Ātrā šaha turnīrā) un FIDE meistars Matīss Mustaps (Blica turnīrā). Lai nodrošinātu godīgu spēli, turnīrā būs pretkrāpšanās (anti cheating) komisija, kura pārbaudīs vai spēlētāji nav izmantojuši datoru kā palīgu labāko gājienu atrašanai.

Čempionāts notiek ar Cēsu novada pašvaldības un Cēsu uzņēmumu Raiskuma labumu darītavas, Dens zobārstniecības, Hotel Cēsis un veikalu Solo atbalstu.

Plašāka informācija par pieteikšanos atrodama turnīra nolikumā: https://www.sahafederacija.lv/media/uploads/2020/10/16/2020-cesis-chess-championship-nolikumsONLINELICHESS.pdf

 

Datums: 2020. gada 22. oktobris