Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Ar brāļu Kurucu dalību, Cēsīs aizritējusi Basketbola diena

Ar brāļu Kurucu dalību, Cēsīs aizritējusi Basketbola diena

Cēsu Sporta kompleksā 28.jūnijā kupla skaitā pulcējās Cēsu novada jaunā basketbola paaudze, lai piedalītos Cēsu Basketbola dienā. Treneru Mārtiņa Milberga, Reiņa Rudzīša un Kristapa Roņa vadībā vairāk nekā 50 jaunie cēsnieki un cēsnieces darbojās uz trim laukumiem, attīstot basketbola prasmes un sacenšoties mini-turnīrā. Īpašs Basketbola dienas notikums bija pasaules un Eiropas spēcīgākajās basketbola līgās spēlējušo Cēsu basketbolistu Rodiona un Artūra Kurucu ierašanās, gādājot par emocijām bagātu pasākumu.

Basketbola dienas dalībniekiem bija iespēja plecu pie pleca ar brāļiem Kuruciem uzspēlēt basketbolu, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus. Starptautiskajā basketbolā labi pazīstamie cēsnieki pastāstīja par savām sporta gaitām kopš pirmajiem soļiem basketbolā līdz pašreizējam karjeras punktam, kurā abi ir Latvijas valstsvienības spēlētāji. Dažādo jautājumu starpā bija interese, piemēram, par brāļu punktu rekordiem vienā spēlē (Rodionam – 24 punkti NBA; Artūram – 25 punkti Spānijā). Abiem sportistiem rekords uzstādīts jauniešu basketbolā (vienā spēlē iemesti pāri 50 punktiem), bet brāļi vairāk par īstu rekordu sliecas rekordu ieskaitīt veikumu profesionālās karjeras laikā.

Tāpat Basketbola dienas dalībnieki vaicāja, cik basketbola apavu pāri tiek nolietoti sezonas laikā. Rodionam pagājušajā sezonā tie bijuši deviņi pāri, bet agrāk – vēl vairāk. Tāpat Rodions, kurš līdz šim nospēlējis 139 spēles NBA, pastāstīja, ka pasaules spēcīgākajā līgā visgrūtāk segt bijis līgas superzvaigznes Kairiju Ērvingu un Kavai Lenardu.

Ņemot vērā plašo atsaucību un pozitīvās atsauksmes, pasākuma organizatori ir gandarīti ar aizritējušo Basketbola dienu Cēsīs. Sīkāk stāsta Basketbola dienas līdzdibinātājs Dāvis Rozītis: "Man ir liels prieks, ka jau otro gadu pēc kārtas mums bija plaša jauno Cēsu basketbolistu atsaucība dalībai Basketbola dienā. Vēl lielāks prieks, ka brāļi Kuruci pirmo reizi, kopš viņi spēlē augstā līmenī, varēja atrast laiku, lai ierastos, pastāstītu par sevi un pavadītu laiku ar jauniešiem un jaunietēm. Tas noteikti jaunajiem cēsniekiem sniedza papildu motivāciju tiekties uz saviem mērķiem un sapņiem."

Basketbola diena ir Vislatvijas iniciatīva ar mērķi popularizēt basketbolu un aktīvu dzīvesveidu. Šobrīd aizvadīti jau 14 pasākumi, turklāt divas reizes Basketbola diena notikusi tieši Cēsīs.

Pasākums notika sadarbībā ar biedrību "Cēsu Basketbola attīstībai".

Foto: Lauris Mihailovs

Datums: 2023. gada 3. jūlijs