Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Aicinām skriet kopā ar Starptautiskā Miera skrējiena dalībniekiem

Aicinām skriet kopā ar Starptautiskā Miera skrējiena dalībniekiem

Pēc ilgāka pārtraukuma daudzviet Eiropā un pasaulē šogad tiek organizēti Pasaules miera skrējiena pasākumi. Septembra sākumā notiks Baltijas mēroga pasākums. 4.septembra rītā Miera skrējiena starptautiskā komanda uzsāks savu ceļu Igaunijas pilsētā, Pērnavā, bet 9.septembra vakarā teju 500 kilometru garais maršruts noslēgsies Jelgavā. Skrējiens Cēsu novadu šķērsos 6.–7.septembrī cauri Cēsīm un Straupi, skrienot ar lāpu, tādējādi simbolizējot mieru. Skrējienam aicināti pievienoties visi skriet gribētāji un atbalstītāji!  

Starptautiskā komanda Latvijā ieskries 5.septembra vakarā caur Valgas/Valkas robežu. Kopumā Latvijā tiks pavadītas 4 dienas un noskrieti 360 kilometri. Komanda savā ceļā satiksies ar dažādu pašvaldību pārstāvjiem, vietējiem sporta un kultūras entuziastiem, kā arī skolām un bērnudārziem. Savukārt svētdien, 10.septembra rītā komanda turpinās savu ceļu uz Poliju, Vāciju, Dāniju, Briseli un Luksemburgu.

Cēsu novada robežu skrējiena dalībnieki šķērsos 6.septembrī plkst.17.20, savukārt plkst.17.30 plānots skriet goda apli Cēsu Pilsētas stadionā. Tālāk dalībnieki dodas Raiskuma ezera virzienā, kur skrējiena dalībnieki nakšņos. Nākamajā tas plkst.10.00 ieskrien Straupē, lai tiktos ar vietējās pamatskolas audzēkņiem.

Miera skrējiens ir pasaulē lielākais stafetes veida skrējiens, kurā stafetes veidā tiek nodota lāpa, kuras liesma simbolizē visas cilvēces kopīgo tiekšanos pēc miera un sadraudzības. Skrējiena filosofija ir ļoti vienkārša ''Miers sākas ar mani!''. Iniciatīvas izveidotājs – filosofs, sportists, mūziķis un UNESCO miera prēmijas laureāts, Šrī Činmojs (1931-2007), ticēja, ka sports ir vienkāršs, bet iedarbīgs instruments miera kultūras popularizēšanā.

Sīkāka informācija: www.peacerun.org/lv

 

 

 

 

Datums: 2023. gada 4. septembris