Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsīs top jauns sociālo pakalpojumu centrs

Cēsīs top jauns sociālo pakalpojumu centrs
Cēsīs gada nogalē sāksies jauna sociālo pakalpojumu centra celtniecība Rīgas ielā 90. Šajā centrā tiks veidoti jauni pakalpojumi personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
Cēsīs gada nogalē sāksies jauna sociālo pakalpojumu centra celtniecība Rīgas ielā 90. Šajā centrā tiks veidoti jauni pakalpojumi personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Sociālo pakalpojumu centra celtniecība notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Sociālo pakalpojumu centra celtniecība un jaunu sociālo pakalpojumu izveide ir daļa no deinstitucionalizācijas norises Cēsu novadā. Deinstitucionalizācijas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem iekļauties sabiedrībā, saņemot sabiedrībā balstītus pakalpojumus, nevis tos nošķirt no sabiedrības, ievietojot speciālās aprūpes iestādēs jeb institūcijās.

Topošajā sociālo pakalpojumu centrā paredzēts izveidot dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī specializētas darbnīcas, kur būs iespējams apgūt dažādas noderīgas prasmes, kas nākotnē šiem cilvēkiem varētu palīdzēt iekļauties darba tirgū.

Tāpat centrā atradīsies arī dienas aprūpes un rehabilitācijas centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī tiks nodrošināts “Atelpas brīdis” – īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums, kas piedāvā vecākiem uz vienu vai vairākām diennaktīm atstāt bērnu speciālistu aprūpē.

Iecerētajai ēkai blakus esošajā teritorijā nākotnē paredzēts arī veidot sporta laukumu, mini zoodārzu un viesu namu, kur sociālo pakalpojumu centra klienti varēs strādāt.

Kā norāda Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” direktore Iveta Sietiņsone: “Galvenais ieguvums no jaunā centra būs sabiedrībā balstīti pakalpojumi. Centrs un tajā pieejamie pakalpojumi būs veidoti tā, lai palīdzētu veiksmīgi integrēt sabiedrībā cilvēkus, kuri līdz šim tikuši ievietoti aprūpes iestādēs un tikuši nošķirti gan no savām ģimenēm, gan pārējās sabiedrības.”

“Vidzemē tas būs pirmais šāda apjoma sociālo pakalpojumu centrs. Arī citas pašvaldības aktīvi strādā, lai nodrošinātu jauna veida pakalpojumus un veicinātu deinstitucionalizāciju, bet citur līdzīgu centru celtniecība šobrīd nav plānota,” stāsta Sietiņsone.

Pērn izsludinātajā sociālo pakalpojumu centra ēkas metu konkursā uzvarēja SIA “Rīgers”, kas šobrīd strādā arī pie ēkas projektēšanas. Izstrādājot metu, arhitekti īpašu uzmanību pievērsuši tam, lai ēka iekļautos apkārtējā vidē, veidojot vienotu kultūrainavu, kā arī, lai telpa būtu gaiša un atvērta, vienlaikus sniedzot patvēruma sajūtu centra klientiem.Projekta kopējās izmaksas ir 1 593 152,02 EUR, kopējās attiecināmās izmaksas – 1 478 070,02 EUR, t.sk. ERAF līdzfinansējums 901 606,05 EUR un valsts budžeta dotācija 42 614.48 EUR.


Datums: 2019. gada 3. jūlijs