Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vairāki cēsnieki svētku priekšvakarā saņem valsts augstākos apbalvojumus

Vairāki cēsnieki svētku priekšvakarā saņem valsts augstākos apbalvojumus

Otrdien, 3.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, vairākiem cēsniekiem Rīgas pilī pasniegti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi.

Apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri ar savu darbu, aktīvo pilsonisko stāju un uzticīgu kalpošanu Latvijai godam pelnījuši augstāko valsts atzinību.

“Latvijas valsts vārdā mēs šodien godinām jūs – cilvēkus, kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais veikums ir novērtēts ar augstāko valsts atzinību. Tas ir cieņas apliecinājums jūsu godprātīgajam un nesavtīgajam darbam Latvijas labā. Mēs visi kopā radām un veidojam Latviju. Mēs dzīvojam drošā un brīvā valstī, tādu to veidojušas visas iepriekšējās paaudzes, un tādu to veido šodienas paaudzes un pavisam noteikti jūs, cienījamie apbalvojumu saņēmēji,” pasniedzot apbalvojumus sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents arī piebilda: “Paldies pašvaldību darbiniekiem, kuri rūpējas par saviem cilvēkiem un kopj latviskumu, par pilsētām un laukiem, kas attīstās! Mums visiem priekšā vēl daudz darāmā. Tieši jūsu pieredze, zināšanas un patriotisms ir neatņemama Latvijas nākotnes sastāvdaļa. Paldies jums visiem par darbu stiprai un brīvai Latvijai!”.

Augstākos valsts apbalvojumus saņēma vairāki cēsnieki. Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci iecelta bijusī Latvijas Tautas frontes darbiniece un žurnāliste Sallija Benfelde. Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Viestura ordeni apbalvots un par Viestura ordeņa komandieri iecelts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Ivars Nakurts Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs iecelts par Atzinības krusta lielvirsnieku.

Kā ziņots iepriekš, Latvijas Republikas Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Zemessardzes 27. kājnieku bataljona 1. kājnieku rotas virsseržants Arnolds Bahmanis apbalvots ar Viestura ordeņa otrās pakāpes (sudraba) goda zīmi.Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Datums: 2022. gada 3. maijs