Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Tiek pārtrauktas attiecības ar agresoru pašvaldībām; dome ziedos 5000 eiro Odesai

Tiek pārtrauktas attiecības ar agresoru pašvaldībām; dome ziedos 5000 eiro Odesai

Ceturtdien, 24.martā, Cēsu novada dome pieņēma lēmumu par papildu ziedojumu Ukrainas civiliedzīvotājiem, sadarbības pārtraukšanu ar agresoru valstu pašvaldībām un apturēja darbību Hanzas un Baltijas jūras pilsētu savienībā.

"Mācoties no ikdienas darba ar Ukrainas kara bēgļiem un sekojot līdzi aktuālajai situācijai, esam grozījuši iepriekš pieņemto lēmumu par pašvaldības atbalstu karā cietušajiem. Tāpat - jau pie apjomīgā Cēsu novada pašvaldības atbalsta Ukrainas civiliedzīvotājiem, turpinām papildināt atbalsta mehānismus, kā arī paužam nepārprotamu nosodījumu agresoru valstīm. Esam lauzuši vai apturējuši līgumus, kuros ir iesaistītas Krievijas vai Baltkrievijas pašvaldības. Aicinu būt atsaucīgiem un turpināt atbalstīt Ukrainu, Eiropas valsti, kas ir ierauta agresīvajā kara darbībā", pauž Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.
 
Pieņemti lēmumi:
  • Piešķirt Odesas apgabala sabiedrības vispārējam atbalstam finansiālu palīdzību 5000 EUR, summu ieskaitot “ziedot.lv” kontā;
  • Pārtraukt Cēsu novada pašvaldības sadarbības līgumu ar Krievijas Federācijas Pleskavas un Gatčinas pilsētu.
  • Pārtraukt Amatas novada domes vienošanos par sadarbību ar Baltkrievijas Republikas Horodokas rajonu;
  • Apturēt Cēsu novada pašvaldības darbību Hanzas pilsētu savienībā "Die Hanse" līdz Krievijas Federācijas dalībpilsētu darbības apturēšanai vai izslēgšanai no Hanzas pilsētu savienības;
  • Apturēt Cēsu novada pašvaldības darbību Baltijas jūras pilsētu savienībā līdz Krievijas Federācijas dalībpilsētu darbības apturēšanai vai izslēgšanai no Baltijas jūras pilsētu savienības.
 
Pilna informācija par atbalsta sniegšanu / saņemšanu Ukrainai skatāma ŠEIT.
Informācija par Cēsu novada pašvaldības atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem ŠEIT.
Datums: 2022. gada 24. marts