Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Teju 100 Latvijas goda konsuli viesojas Cēsīs

Teju 100 Latvijas goda konsuli viesojas Cēsīs

No 1.jūlija līdz 3.jūlijam norisinājās 11. Latvijas goda konsulu sanāksme, kuras laikā, 3.jūlijā, tie devās arī reģionālajā vizītē uz Cēsīm. Cēsis, kā Latvijas nozīmes kultūras, radošās uzņēmējdarbības un izglītības centru apmeklēja teju 100 Latvijas goda konsuli no vairāk nekā 40 valstīm.

Vizītes sākumā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs viesus iepazīstināja ar Cēsu vēsturi, novadā realizētajiem un šodienas attīstības projektiem, lielākajiem uzņēmumiem un to darbības jomām, kā arī ieskicēja nākotnes plānus, kas ietver izglītības vides, zaļā kursa, uzņēmējdarbības teritoriju, mājokļu pieejamības un infrastruktūras attīstību.

“Izmantojām iespēju uzņemt delegāciju, jo goda konsuli pārstāv katru pasaules kontinentu un nekad nevar paredzēt, kura tikšanās var būt tā īstā, lai dzimtu jaunas sadarbības pašvaldības un uzņēmumu starpā. Iespējams, ka tieši šajā auditorijā bija kāds no tiem, kurš izvēlēsies Cēsu novadu kā vietu, kur investēt un realizēt ambiciozus projektus. Pateicos ārlietu ministrijas kolēģiem, ka izvēlējāties Cēsis!”, stāsta Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Vizītes sākumā delegācija apmeklēja Kosmosa izziņas centru, tajā uzklausot vadītāja Mika Dzeņa stāstu par kosmosa industrijas nozīmi izglītības jomā, kā arī paši devās kosmosa misijās, lai piedzīvotu centra piedāvātās iespējas.

Lai viesus iepazīstinātu ar Cēsīm, tie devās pastaigā pa vecpilsētu, izstaigāja parkus, Rožu laukumu, kā arī ieskatījās Sarunu festivāla LAMPA uzbūves procesā. Vizītes noslēgumā viesi pauda sajūsmu par novada attīstības virzienu, vēstures kopšanu, kultūras jomas attīstību un pilsētas sakoptību.

Latvijas goda konsuli mūsu valsts intereses pārstāv visos pasaules reģionos – Eiropā, Amerikā, Āzijā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Latvijai dažādās pasaules valstīs ir vairāk nekā 170 goda konsulu, kuri pārstāv dažādas uzņēmējdarbības nozares. Goda konsuli Latvijas uzdevumā veic valsti reprezentējošas un konsulāras funkcijas, šos amata pienākumus uzņemoties brīvprātīgi.

 
Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs
Aleksandrs Abramovs
aleksandrs.abramovs@cesunovads.lv
Datums: 2024. gada 3. jūlijs