Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Svētku egles atklāšanas pasākums “Iepazīstot kosmosu"

Svētku egles atklāšanas pasākums “Iepazīstot kosmosu"

Pirmajā adventē, 27.novembrī, Cēsīs, Rožu laukumā iemirdzēsies svētku egle. Pasākuma laikā cēsinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Ziemassvētku tirdziņu, kas kopā pulcēs amatniekus un mājražotājus no visa Cēsu novada.

Tirdziņā varēs baudīt dažādus siltos dzērienus, garšot uz dzīvās uguns gatavotu zupu un ne tikai sajust mandeļu un piparkūku smaržu, bet arī tās iegādāties. Plašajā tirgotāju piedāvājuma klāstā varēs atrast garšīgus cepumus, maizi, kūpinājumus, gaļas produkciju, svētku rotājumus, Adventes vainagus, biškopības produktus, sveces, dāvanas un daudz ko citu!

No plkst.13.00-15.00 Jauniešu mājā norisināsies radošā darbnīca, kurā kopā ar Kosmosa izziņas centra speciālistiem ikvienam būs iespēja izmēģināt roku eglīšu lampiņu programmēšanā. Šis ir nebijis eksperiments, kas ļaus cēsiniekiem ņemt dalību svētku egles iemirdzēšanās notikumā ap plkst.17.25. Tāpat, bērniem un jauniešiem būs iespēja darboties “Gleznošanas un zīmēšanas stacijā”, “Aplicēšanas, eglīšu rotājumi-virtenes izgatavošanas stacijā” un “kosmosa, visuma izpētes stacijā”, ko nodrošinās Zīmētprieks no plkst.15.00 līdz 17.00.

Svētku noskaņu Rožu laukumā jau no plkst.17.00 radīs koncertuzveduma “Iepazīsti kosmosu” dalībnieki - Cēsu Kultūras centra popgrupa “Hey” un Cēsu Bērnu un jauniešu centra vokālā studija “Sekunda”. Koncerta galvenie varoņi – astronauts un radio ētera vadītāja meklēs dažādus veidus kā sasaukt Ziemassvētku vecīti no galaktikas. Ziemassvētku vecītis ieradīsies īsi pēc pilsētas egles atklāšanas kopā ar rūķiem jeb Rakšu lamiņām. Būs iespēja nofotogrāfēties ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem – lamiņām. Ziemassvētku vecītis savā namiņā ciemiņus gaidīs no plkst.18.00 līdz 20.00. Šogad ar stiklaveranda.lv atbalstu, Ziemassvētka vecīša namiņš cēsniekus un pilsētas viesus priecēs līdz pat 18. decembrim. Tomēr tas nebūt nav viss! Uzreiz pēc skanīgā bērnu priekšnesuma, Adventes ieskaņas koncertu sniegs dziedātāja Una Daniela Aizgale ar pianistu Matīsu Žilinski.  

Šajā pirmssvētku laikā aicinām svētku sajūtu ne tikai rast sevī, bet arī dot citiem! Tādēļ ikvienam, kurš vēlēsies, būs iespēja nosūtīt siltus Ziemassvētku sveicienus un novēlējumus. Dodies uz saiti www.ej.uz/cesu-ZSV-sveicieni-2022 un ieraksti savu sveicienu, kurš būs redzams uz ekrāna Ziemassvētku vecīša namiņā un šeit: Ziemassvētku novēlējumi vai vēlēšanās!

Pasākumā tiks dalītas Jauniešu mājas dalībnieku ceptās piparkūkas no SOLO maiznīcas sarūpētās piparkūku mīklas. Siltu tēju nodrošinās gan Kultūras centrs, gan Kosmosa izziņas centrs.

Pasākumu organizē Cēsu Kultūras centrs. 

Aktivitātes atbalsta Kosmosa izziņas centrs, Cēsu Digitālais centrs, Jauniešu māja un stiklaverandas.lv., SOLO maiznīca un kamieļu parks “Rakši”. 

Uz tikšanos Rožu laukumā! 

Datums: 2022. gada 25. novembris