Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Saules ielas kvartālā pabeigta pazemes konteineru laukumu izveide

Saules ielas kvartālā pabeigta pazemes konteineru laukumu izveide

Cēsu pilsētas Saules ielas daudzdzīvokļu māju kvartālā izbūvēts ceturtais pazemes atkritumu konteineru laukums, noslēdzot šī kvartāla konteineru laukumu labiekārtošanu. 

Projekts īstenots, lai modernizētu atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru, padarītu estētiskāku un pievilcīgāku apkārtējo vidi. Projektu realizēja pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO).

Konteineru laukumos ir nodrošināta iespēja arī šķirot atkritumus – uzstādīti konteineri vieglajam iepakojumam - papīram, polietilēnam, metālam un stikla iepakojumam. Šķirošana ir ne tikai videi draudzīga rīcība, tā ļauj samazināt izdevumus par nešķirotu atkritumu apsaimniekošanu – lai tiktu panākts būtiski redzams rezultāts, atkritumu šķirošanā ir jāiesaistās visiem iedzīvotājiem.

Līdz ar pazemes atkritumu konteineru laukumu izbūvi, iedzīvotājiem ir vairāki būtiski ieguvumi. Viena daļēji zemē ierakta konteinera ietilpība ir piecreiz lielāka nekā esošajiem 1,1 m3 konteineriem. Tikai viena trešdaļa no jaunā konteinera atrodas virszemē, bet divas trešdaļas - zem zemes. Jaunie konteineri ļauj ietaupīt vietu iekšpagalmos. Novērots, ka minēto konteineru laukumu izbūve, rosina māju iedzīvotājus vēl citiem pagalmu labiekārtošanas projektiem.

ZAAO kopā ar pašvaldībām, attīstot modernu atkritumu apsaimniekošanu, jau kopš 2008.gada izbūvē arvien jaunus pazemes konteineru laukumus. Līdz šim tie izveidoti Limbažos, Valmierā, Valmieras pagastā, Smiltenē, Raganā un Cēsīs, kur tagad atrodas 18 no visiem laukumiem.

Pazemes konteineru laukumu izveide ir iespējama tad, ja namu apsaimniekotājs uzsāk sarunas ar ZAAO, lai izvērtētu jauna laukuma veidošanas iespējas un lietderību.

Atgādinām, ka pazemes atkritumu konteineru laukumi paredzēti tikai konkrēto daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju lietošanai, privātmāju iedzīvotājiem jābūt noslēgtiem individuāliem līgumiem par atkritumu apsaimniekošanu savās mājsaimniecībās.

Datums: 2021. gada 11. oktobris