Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Rāmniekos svinīgi atklāts pārbūvētais tilts pār Gauju

Rāmniekos svinīgi atklāts pārbūvētais tilts pār Gauju

Ceturtdien, 28.septembrī, Cēsu novada Rāmniekos svinīgi atklāts pārbūvētais tilts pār Gauju uz vietējā autoceļa Dukuri–Rāmnieki (V330) (4,2.km).

Līdztekus tilta pārbūvei šovasar ar melno segumu atjaunoti divi autoceļa V330 posmi abpus tiltam, kreisajā krastā ieklājot vienkārtas asfalta seguma izmēģinājuma posmu, labajā – divkārtu virsmas apstrādi. Tas dos iespēju LVC Autoceļu kompetences centra speciālistiem salīdzināt, kā abas tehnoloģijas darbojas uz viena un tā paša ceļa identiskos apstākļos.

Atklāšanas pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Kaspars Briškens, VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis, SIA ACBR valdes priekšsēdētājs Kaspars Kalniņš, SIA Projekts 3 projektētājs Ģirts Šķupelis, SIA Limbažu Ceļi valdes priekšsēdētājs Andis Zaļaiskalns, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētājs Vilnis Vitkovskis, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova, LVC Pētniecības vadības un attīstības daļas speciālists Jānis Baumanis.

Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova pateicas visām Rāmnieku tilta būvniecībā iesaistītajām pusēm, uzsverot tā nozīmi novada iedzīvotāju ikdienā:"Paldies Satiksmes Ministrijai, Latvijas Valsts ceļiem, projektētājiem, būvuzraugiem, būvniekiem un ikvienam, kas pielicis roku šī projekta īstenošanā! Pēdējos gados esam novads, kas ļoti iegūst, jo tiek sakārtota ceļu infrastruktūra un īstenoti vairāki infrastruktūras attīstības projekti. Tas uzlabo ne vien cilvēku mobilitāti, bet arī ceļ īpašumu vērtību, piesaista novadam jaunus iedzīvotājus un uzņēmējus! Ceru uz veiksmīgu sadarbību arī turpmāk!"

Tilta pārbūvi uzsāka 2022.gada augusta beigās, tās laikā pārbūvējot laidumu konstrukciju, izmantojot Latvijā samērā reti pielietoto uzbīdīšanas metodi. Savukārt tilta balsti, kas bija labā tehniskā stāvoklī, tika saglabāti. Pēc pārbūves uz tilta ir divvirzienu satiksme, gājēju kustībai izbūvēta 1,5 metrus plata tērauda ietve. Tilta pieejās pārbūvēta ceļa sega un ieklāts asfaltbetona segums divās kārtās.

Būvdarbus veica SIA ACBR par līgumcenu 3 197 536,01 eiro (ar PVN). Pārbūves projekta autors ir SIA Projekts 3, būvuzraudzību veica SIA Būvju profesionālā uzraudzība.

Gaujas kreisajā krastā no Niniera ezera līdz pagriezienam uz Pušklaipiem (1,88.–3,75.km) izbūvēts vienkārtas asfalta izmēģinājuma segums. Savukārt labajā krastā no tilta pār Gauju līdz krustojumam ar autoceļu Dūķeri–Kocēni–Ķiene (V188) (4,4.–5,6.km) ieklāta divkārtu virsmas apstrāde.

Darbus kreisā krasta posmā veica SIA Limbažu ceļi par līgumcenu 421 367,57 eiro (ar PVN), labajā krastā – VAS Latvijas autoceļu uzturētājs par līgumcenu 201 077,70 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošināja PA BPU&IngWay.

Datums: 2023. gada 28. septembris