Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Puntulis: Cēsis un novads ir paraugs daudzās kultūras jomās

Puntulis: Cēsis un novads ir paraugs daudzās kultūras jomās

Ceturtdien, 30.martā, Cēsu novadu oficiālajā darba vizītē apmeklēja kultūras ministrs Nauris Puntulis. “Paveiktais darbs, ambiciozi veidojot un kopjot kultūras dzīvi Cēsīs un novadā, padara šo vietu par Latvijas kultūras pērli, no kuras daudzas pašvaldības varētu mācīties – piemēram, veidojot kvalitatīvu vidi amatieru kolektīviem, attīstot ievērojamus projektus un piedāvājot kvalitatīvu mūzikas izglītību jauniešiem,” akcentēja kultūras ministrs.

Pēc viņa teiktā, Cēsis pierāda, ka, prasmīgi apsaimniekojot dotās kultūrvēstures vērtības un izmantojot cilvēku radošo potenciālu, kultūra var kļūt par pelnošu un investīcijas piesaistošu nozari.

“Šī ir laba iespēja nepastarpināti iepazīstināt valdību ar to, kas mūsu novadu padara unikālu un vienlaikus vērst uzmanību uz to, ko mums visiem kopā jārisina,” akcentēja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kurš izmantoja ministra viesošanos, lai aktualizētu vietējās kultūrpolitikas jautājumus un nepieciešamību pēc Zonālā valsts arhīva, Valsts zemes dienesta arhīva un Cēsu muzeja krājuma glabātuves izveides Cēsīs.

Savu vizīti Cēsu novadā kultūras ministrs un ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons sāka, apmeklējot Lielstraupes pili, par ko nesen Saeima izdeva īpašu likumu, ar ko pils tiek nodota Cēsu novada pašvaldībai ēkas kompleksa saglabāšanai un jaunu tūrisma produktu attīstībai. Ministrs tika iepazīstināts ar pils vēsturi un esošo stāvokli, bet J.Rozenbergs un Pārgaujas apvienības pārvaldes vadītājs Didzis Zemmers uzsvēra nepieciešamību pēc aktīvas pašvaldības, Kultūras ministrijas un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes sadarbības, lai pils nākotnes vīziju īstenotu.

Pēcāk ministrs kopā ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu piedalījās Cēsu novada Kultūras foruma atklāšanā, kura šīgada tēma ir kultūra kā rīks sociālajai iekļaušanai, aplūkojot dažādību, iekļaujošu sabiedrību un vides pieejamību kultūras prizmā. J.Rozenbergs, uzrunājot klātesošos, pauda pārliecību, ka “tikai kopā varam paveikt nozīmīgas lietas, kas jau top un vēl taps!”.

Vizītes laikā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā skolas direktors Vigo Račevskis iepazīstināja ministru ar skolas programmām, kā arī izaicinājumiem, lai skolēniem būtu labākas iespējas profesionāli attīstīt savus talantus, absolvējot vidusskolu.

N.Puntulis Cēsīs apmeklēja topošo radošo un digitālo kvartālu “Rainis”, kur J.Rozenbergs, domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova un domes deputāts, Cēsu Mākslas festivāla direktors Juris Žagars izrādīja pašu kvartālu un plānus, kā no degradētas teritorijas pilsētas sirdī virzīties uz novada radošo industriju un laikmetīgās mākslas centru. Tāpat, ņemot vērā, ka kvartāla pārbūves laikā nāksies nozāģēt atsevišķus kokus, ministrs tika aicināts sagatavot liepas stādu kvartāla apzaļumošanai pēc būvdarbu beigām.

Vizītes izskaņā N.Puntulis tikās ar novada amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, pārrunājot radošos un administratīvos izaicinājumus, nodrošinot tautas kultūras kustību Latvijā. Sarunas laikā pārrunāti daudzi tehniski jautājumi, gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Ministrs pateicās kolektīviem par kultūras attīstību reģionos un apbrīnojamo darbu pandēmijas laikā.

Datums: 2023. gada 30. marts