Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Projekta "Inovācijas centra izveidošana Cēsīs" komandas darba vizīte Norvēģijā

Projekta "Inovācijas centra izveidošana Cēsīs" komandas darba vizīte Norvēģijā

Topošā Kosmosa izziņas centra komanda projekta “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” ietvaros no 2021. gada 13. līdz 19.septembrim viesojās pie saviem projekta partneriem Andoya Space, kuru darbība ir saistīta ar dažādām kosmosa jomām.

Uzņēmumam ir vairāki darbības virzieni - satelītu un raķešu palaišanas serviss, projekti zinātnes un aizsardzības jomā, izmantojot tālvadības gaisa kuģus un dronu tehnoloģijas, jaunu tehnoloģiju testēšana un apstiprināšana, u.c. Uzņēmuma struktūrvienība Andoya Space Education (ASE) ir bezpeļņas organizācija un tās darbība tiek finansēta no Norvēģijas valsts budžeta. ASE jau gandrīz 20 gadus iesaistās izglītībā, popularizējot STEM priekšmetus caur kosmosu tēmu visām mērķgrupām – no bērnudārza bērniem un skolas audzēkņiem līdz skolotājiem un augstskolu studentiem - nodrošina aktivitātes, seminārus un konferences, kas saistītas ar kosmosa tehnoloģijām, kosmosa fiziku, atmosfēru, astrofiziku, klimatu un vidi.

Vizītes laikā projekta pārstāvji tika iepazīstināti ar partneru veidotajām nodarbībām skolām, eksponātu izstrādi un to tehnisko uzbūvi, uzņēmuma un apmeklētāju centra darbību, kas piedāvā ekspozīcijas par ziemeļblāzmas pētījumiem, Andoya Space vēsturi kā arī piedzīvoja izglītojoša simulāciju “Misija uz Marsu”, u.c.

Vairākās sarunās un diskusijās abas puses pārrunāja ieguvumus un iespējas sadarbībai ar Eiropas kosmosa izglītības resursu biroja (ESERO) kā arī esošo un nākotnes savstarpējo sadarbību.

Aktivitāte tiek finansēta un īstenota Cēsu novada pašvaldības īstenotā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta Nr. NFI/IC/VIAA/2020/3 “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” ietvaros.

Datums: 2021. gada 22. septembris