Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

"Pielaiko Cēsis" - raidījumu cikls par vietām Cēsīs

"Pielaiko Cēsis" - raidījumu cikls par vietām Cēsīs

Gatavojoties pilsētas svētkiem “Cēsis 815”, Cēsu Kultūras centrs veido izzinošu raidījumu ciklu “Pielaiko Cēsis” par mazāk zināmām, kultūrvēsturiskām vietām un vērtībām Cēsīs. Raidījumos atklāsim un pētīsim vēsturi, notikumus un cilvēkus un svētku svinēšanas tradīcijas dažādās vietās. Šogad raidījumu cikls tiek veltīts vietām, lai pēc virtuālā vidē pavadītā gada atrastu jaunas vietas, kur būt, kur satikties, kur svinēt.

Pirmais raidījums “ReTV” televīzijas kanālā būs skatāms jau otrdien, 25.maijā plkst.21.25. Arī turpmākie raidījumi ēterā tiks demonstrēti otrdienās plkst.21.25, ar atkārtojumiem ceturtdienās plkst.18.00 un sestdienās plkst.8.00. 

Cēsīs – pilsētā ar gadu simtiem senu vēsturi – bez pils, baznīcas un vecpilsētas vēl ir daudz ko redzēt un izzināt. Ne tikai to, kas bijis kādreiz, bet arī to, kas notiek tagad un kas varētu notikt nākotnē. Pavasaris un tuvojošā vasara ir piemērots brīdis, lai kopā ar vietējiem iedzīvotājiem un aktīviem cēsniekiem izstaigātu takas gar Gauju, izzinātu Bērzaines lomu Cēsu mūzikas dzīves uzplaukumā. Izsekosim Ruckas muižas pārvērtībām gadsimtu gaitā, salīdzināsim kā ļaudis Cīrulīšos atpūtās pirms 100 gadiem un kā tagad. Noskaidrosim kā iespējams rūpniecisko zonu pārvērst par vietu radošumam un mākslai, kā arī apciemosim Vaives pagasta “Kaķukrogu” un jauno Kaķupītes pastaigu taku. Arī pilsētas kapi glabā interesantas liecības par vēsturiskiem notikumiem un personāžiem.

“Pielaiko Cēsis” radošā komanda cer, ka ar šo ciklu izdosies parādīt skatītājiem interesanto un vērtīgo Cēsu apkaimēs. Ticam, ka raidījumi kalpos par iedvesmu konkrētās vietas apmeklēt pašiem klātienē, ka varēsim tajās svinēt svētkus “Cēsis 815” šī gada 17.-18.jūlijā. Cēsu apkaimes kopā ar raidījuma viesiem izzinās tā vadītāja Gunita Bārda.

Datums: 2021. gada 24. maijs