Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pasaules Dabas Fonds meklē Klimata vēstnieku 2020

Pasaules Dabas Fonds meklē Klimata vēstnieku 2020

Pasaulē lielākā vides akcija – Zemes stunda notiks 2020.gada 28.martā. Tās laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi, organizācijas tiek aicinātas uz vienu stundu simboliski piedalīties akcijā un izslēgt gaismu, tā paužot savu atbalstu apturēt dabas daudzveidības izzušanu un klimata krīzi. Dalība Zemes stundā ir žests, lai saliedētu sabiedrību un iniciētu plašākas pārmaiņas. Gatavojoties Zemes stundai, Pasaules Dabas Fonds un pasaules vadošais pārtikas pārstrādes un iepakošanas risinājumu uzņēmums Tetra Pak izsludina konkursu “Klimata vēstnieks 2020”.

Ir atlicis nepilns pusgads līdz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks no 6.jūlija līdz 12.jūlijam. Šogad konkursa “Klimata vēstnieka 2020” rīkotāji vēlas godināt jauniešus, kas savā ikdienā vai interešu izglītības kolektīvā veic ieguldījumu dabas saglabāšanā un ar savu piemēru iedvesmo līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet.

Izsludinātajam konkursam ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku vai interešu izglītības kolektīvu. Nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” ir aicināts pieteikt jaunieti vecumā no 7 līdz 22 gadiem, kas ikdienā piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu, savukārt otrai nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks/kolektīvs” - kolektīvu, kas apvieno jauniešus vecumā no 7 līdz 22 gadiem un ir guvis būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā. Šajā nominācijā ietilpst, piemēram, interešu izglītības kolektīvi (dejotāji, dziedātāji, zinātnes un citi radošie pulciņi), kas iesaista savās aktivitātēs un iedvesmo līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet.

Pieteikšanās konkursam notiek elektroniski vietnē https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-K1zpGKBck_w3-z_7TvFf8icPJiO3TGm7KdfLeApusgp7Bg/viewform līdz 2020.gada 8.martam (ieskaitot). Pieteikuma pielikumi, kas nav obligāta prasība, var tikt iesūtīti elektroniski ar norādi "KONKURSAM „Klimata vēstnieks”" uz e-pasta adresi zemesstunda@pdf.lv tajā pašā dienā, kad tiek aizpildīts elektroniskais pieteikums.

Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā Ceļotājs. Konkursa uzvarētāji tiks godināti Zemes stundai veltītā pasākumā 28.martā.

Informāciju sagatavoja Pasaules Dabas Fonda komunikācijas vadītāja Laura Treimane.

E-pasts: ltreimane@pdf.lv, Tel.: 28288090

Daba ir viens no mūsu stiprākajiem sabiedrotajiem cīņā pret klimata pārmaiņām. Pasaules Dabas Fonds (WWF) 2020.gadā aicina ikvienu pacelt savu balsi un iestāties par dabu kampaņā #BalssPlanētai. Mums ir nepieciešams ambiciozs plāns, kā ierobežot globālo sasilšanu 1.5 °C robežās, aizsargāt vismaz 30% planētas līdz 2030.gadam un saglabāt mūsu dabisko vidi un sugas. Šis gads ir izšķirīgs, jo pasaules līderi apspriedīs jaunus dabas daudzveidības mērķus nākamajiem 10 gadiem. Latvijai nevajadzētu palikt malā, jo daba izzūd arī pie mums. Ikkatram Latvijas iedzīvotājam ir jāapņemas un jāiestājas par dabas vērtībām. Esam pirmā paaudze, kas skaidri apzinās, ka mēs iznīcinām planētu. Un mēs varam būt arī pēdējā, kas kaut ko spēj iesākt, lai to novērstu.

Datums: 2020. gada 26. februāris