Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Noteikti jauni pulcēšanās ierobežojumi

Noteikti jauni pulcēšanās ierobežojumi

Turpmāk publiskās vietās, neievērojot divu metru distanci, kopā drīkstēs doties tikai divatā vai ģimenes lokā. Visos citos gadījumos ir jāievēro noteikums, ka personām vienai no otras ir jāievēro divu metru distance.

Kopsavilkums:

  • Valdība lēmusi ieviest striktākus pulcēšanās ierobežojumus.
  • Turpmāk ārkārtējās situācijas laikā ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem.
  • Tāpat būs jāievēro divu metru distance.
  • Divu metru atstarpe jāievēro visur – veikalā, darbā un arī mežā.
  • Izņēmums attieksies uz vienas ģimenes locekļiem, kas dzīvo kopā.
  • Par noteikumu neievērošanu varētu paredzēt bargākus sodus. Par to valdība lems nākamnedēļ.

Pastiprinātie ierobežojumi ir stingri jāievēro arī, piemēram, bāriem, restorāniem, viesnīcām. Par to ir jārūpējas šo uzņēmumu administrācijai. Un, ja apmeklētājiem nav iespējams nodrošināt attiecīgu distanci, tad attiecīgais uzņēmums pakalpojumus sniegt nedrīkst. 

Izņēmums - darbs un dienests

Jaunie ierobežojumi neattiecas uz cilvēkiem, kuri veic darba vai dienesta pienākumus.

Noteikums par divu metru distanci arī neattieksies uz darbiniekiem, kuriem ir jāstrādā grupās. Taču par viņu drošību, izpildot epidemiologu prasības, ir jāgādā darba devējiem.

Bargāki sodi un pārvietošanās dati

Pārkāpumus aicina kontrolēt ikvienam no mums un ziņot par tiem. Sodi ir Valsts policijas pārziņā, kas aicināta palīgos ņemt arī pašvaldību kārtības sargus.

Par valdības rīkojumu pārkāpumiem var uzlikt administratīvu sodu līdz 350 eiro vai piemērot līdz pat 8 gadiem ilgu  cietumsodu. Nākamnedēļ valdība plāno lemt par sodu pastiprināšanu.

Tāpat operatīvo dienestu rīcībā valsts robežsardze nodevusi informāciju par tām personām, kuras ieradušās Latvijā ar repatriācijas reisiem. Pašlaik policija izlases kārtībā veic pārbaudes par to, vai šīs personas atrodas pašizolācijā. Šiem iedzīvotājiem arī tiek nosūtītas īsziņas ar atgādinājumu par pienākumu pašizolēties. Savukārt informāciju par konkrētu cilvēku diagnozi policija bez pamatojuma saņemt nevar.

Datums: 2020. gada 1. aprīlis