Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Nedēļas nogales pasākumi 23.07.-25.07.

Nedēļas nogales pasākumi 23.07.-25.07.

IZSTĀDES

Nedēļas nogalē aicinām apmeklēt vairākas izstādes, kas šobrīd aplūkojamas Cēsu novadā. Cēsu Jaunajā pili skatāmas divas izstādes. Bēniņu izstāžu zālē Kino un teātra kostīmu māksliniece Večella Varslavāne. Savukārt 3.stāva semināru zālē Jānis Doreds, izcilais foto un kino reportieris 20.gadsimta pasaulē.

Šonedēļ durvis ver divas jaunas izstādes Cēsu izstāžu namā – mākslinieku Pētera Sidara un Jura Petraškeviča kopīgi veidota izstāde "Aktīvā kustība" un Ungārijas vēstniecības Latvijā piedāvātā rotu izstāde "Ungārijas apslēptie dārgumi".

Cēsu mākslas festivāls aicina uz divām izstādēm:

Vizuālās mākslas izstāde “Pielidot tuvāk saulei. Mīti un rituāli.” Pļavas ielā 10, Cēsīs.

SEB stipendijas glezniecībā 2020 gada laureāte Madaras Kvēpas izstāde “Vesels” Gaujas ielā 92, Cēsīs.

No 17.jūlija Pasaules latviešu mākslas centrā skatāma Laimas Puntules un Anne Maria Udsen izstāde “Skatoties aiz”.

No šī gada marta līdz maijam Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas mākslinieku rezidences, kurās piedalījās 13 mākslinieki no 10 dažādām valstīm. Dalībnieku radītie darbi šobrīd skatāmi brīvdabas izstādē “Apslēptie dārgumi”, kas Ruckas parkā būs apskatāma visas vasaras garumā.

Vides risinājumu institūts vasarā atklāja zinātnieku un mākslinieku sadarbībā tapušo izstādi “Lauka pētījumi”, kas līdz 31.augustam norisināsies Cēsu pilsmuižas klētī un mākslas telpā “MALA”. Izstāde “Lauka pētījumi” ir aicinājusi pie vides izpētes jautājumiem kopīgi strādāt šķietami nesaistītus profesionāļus – zinātniekus un māksliniekus.

Emīla Dārziņa “Jāņaskolā” līdz 15.oktobrim aicinām baudīt Jaunpiebalgas Tautas lietišķās mākslas studijas “Piebaldzēni” un Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas Mākslas programmas audzēkņu darbu izstādi “Emīla Dārziņa dvēseles valoda”.

No 15.jūlija Ungurmuižā apskatāma mākslinieces Baibas Feoktistovas personālizstāde “Ziedošā”.

PIEKTDIENA

Ar koncertu Ērģeļu debesis Cēsu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā 23.jūlijā plkst.19.00 tiks atklāts Vēsturisko ērģeļu svētku jubilejas gada septiņu koncertu cikls. Cēsu dievnamā, godinot vēsturisko instrumentu, izskanēs latviešu komponistu koncertprogramma izcilu mūziķu sniegumā. Muzicēs ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja, Lielā Mūzikas balvas 2020 laureāts trompetists Jānis Porietis, kamerkoris MoonBeams diriģentes Noras Kalniņas vadībā, kā arī citi Latvijā pazīstami solisti.

Šajā nedēļas nogalē svētkus svin Vecpiebalga. Piektdien, plkst.20.00 svētku ieskaņas koncerts - Satikšanās pie Kārļa Skalbes “Saulrietos”. Piedalās: Kristīne Zadovska, Ingus Pētersons, Jānis Lūsēns un deju kolektīvs "Mudurainis".

Turpinās Cēsu Mākslas festivāls un šajā piektdienā plkst.20.00 ir iespēja apmeklēt kino “Četri balti krekli” koncertzālē “Cēsis”.

Atpūtas komplekss “Zeit” aicina uz muzikālo vakaru uz terases kopā ar Anete Kozlovska un draugiem. Vakara gaitā varēs baudīt Anetes Kozlovskas balsi un ģitārspēli, ko papildinās Zandas Locenieces bals un taustiņspēle. To visu papildinās Pētera Ozoliņa čella spēle.

Fonoklubā plkst.21.00 uzstāsies grupa “Transleiteris”.

Plkst.22.30 Augšlīgatnes kultūras nama iekšpagalmā (Nītaures iela 4, Augšlīgatne) notiks brīvdabas kino pikniks Līgatnē ar J.Streiča veidoto filmu ”Nakts sargs un veļas mazgātāja”.

SESTDIENA

Vecpiebalgas svētkos sestdien:

10.00-15.00 Amatnieku tirgus un radošas aktivitātes Vecpiebalgas viesistabā

11.00 Zeķu adīšanas konkurss “Mācies, meitiņ, zeķi adīt!” Vecpiebalgas kultūras namā

20.00 Mazo Kalniņa dienu koncerts. Marts Kristians Kalniņš un muzikālā apvienība "Raxtu Raxti" Vecpiebalgas muižas parkā. Vecpiebalgas muižas parkā Inešos tradicionālās Mazās Kalniņa dienas, kā ierasts jūlija pēdējā sestdienā ir nemainīga vērtība. Šogad Marts Kristians Kalniņš un muzikālā apvienība ‘’Raxtu Raxti’’.

Plkst.17.00 Ungurmuižā notiks koncerts "Ceļojums mūzikā". Tajā muzicēs Manona Kuzēna, Polīne Langluā Desvarte un Elodī Pona.

Plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” klausītājiem būs iespēja baudīt unikālu starptautisku projektu “Mūzikas labirints”, kas Cēsīs pulcēs vijolnieci Kristīni Balanas, Berlīnes simfoniskā orķestra vadošo klarnetistu Vencelu Fuksu un Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas absolventu un Latvijas jauno mūziķu orķestri, kura vadība nodota kanādiešu diriģenta Stenlija Dodsa rokās.

Plkst.20.00 atpūtas kompleksā “Zeit” notiks Grupas “Musiqq” akustiskais koncerts "Kanēlis un Cukurs".

SVĒTDIENA

25.jūnijā notiks Flokšu diena Raiskuma pagasta “Jaunrūjās”. Tajās uzņem dārzniece un rakstniece Guna Rukšāne. Būs iespēja iegādāties stādus, baudīt kafiju, kokteiļus un Lāsmas Vasmanes koncertu. No plkst.8.00 līdz plkst.12.00 un no plkst.16.00 līdz plkst.20.00. Pārējā laikā iespējams tikai apskatīties flokšus.

Plkst.12.00 līdz plkst.16.00 Maizes diena Āraišu vējdzirnavās. Maizes dienā būs iespēja piedalīties rudzu maizes cepšanas meistarklasē, kuru vadīs Ance Bumble,  būs tirdziņš ar maizes cepēju un amatnieku darinājumiem,  konkurss “Rudzu kūka”  un daudz kas cits, ko piedzīvot un nogaršot!

Plkst.15.00 Relaksējoša muzikāla pastaiga Vecpiebalgas viesistabā (Artis Šimpermanis "Rumbas kvartets”, Māris Blāze "Jūrkant").

Plkst.17.00 Cēsu Pils dārzā notiks Imanta Kalniņa dziesmu koncerts ģimenēm ar bērniem “ImKas sapņu grāmata”. Koncertu “ImKas sapņu grāmata” vadīs Marts Kristiāns Kalniņš un Marta Ritova, kopā ar viņiem Imanta Kalniņa dziesmas dziedās lielie un mazie Cēsu dziedātāji, kuriem sagatavoties palīdz mūzikas skolotājas Ina Aizgale un Ingrīda Zumberga. Koncertā piedalīsies arī Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā un instrumentālā grupa. Koncerta “ImKas sapņu grāmata” režisore ir Inga Cipe.

Datums: 2021. gada 23. jūlijs