Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Muižniece: Cēsu novada izglītības sistēma attīstās jaudīgi un pragmatiski

Muižniece: Cēsu novada izglītības sistēma attīstās jaudīgi un pragmatiski

Prieks, ka Cēsu novadā garantētas labas un dažādas izglītības iespējas visām vecuma grupām un ka novads kopumā uz izglītības attīstību raugās gan ambiciozi, gan pragmatiski, piektdien, 17.septembrī, notikušajā reģionālajā vizītē sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Kopā ar ministrijas parlamentāro sekretāru Sandi Riekstiņu viņa pauda gandarījumu, ka no novada puses izpildīts viss, kas solīts iepriekšējos sarunu raundos, un ka arī apvienotā novada formātā tiek domāts par tālāku izglītības tīkla efektivizāciju.

“Tāpat arī, iepazīstoties ar izglītības iestādēm, kārtējo reizi pārliecinājos, ka iestādes vadība un tās attieksme ir galvenā atslēga iestādes panākumiem un nākotnei,” akcentēja Muižniece.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pateicās ministrei par iespēju izglītības nozares jautājumus pārrunāt klātienē, ar lokāliem piemēriem, jo izglītība un tās attīstība jaunajam deputātu sasaukumam ir izteikta prioritāte.

“Prieks, ka varam runāt arī par pavisam praktiskām lietām – tostarp konkrētiem nozares uzlabojumiem vai finansēšanas modeļiem. No sirds novēlu ministrei izdošanos īstenot iecerētās lietas arī dzīvē,” uzsvēra Rozenbergs.

Vizītes laikā kopā ar skolu vadību tika pārrunātas gan aktuālās problēmas mācībspēka piesaistes mehānismiem, paaudžu nomaiņas jautājumi, kā arī mūžizglītības attīstība valstī kopumā.

Reģionālajā vizītē A.Muižniece un S.Riekstiņš apmeklēja Cēsu Pilsētas vidusskolu, kur noslēgušies jaunā korpusa būvniecības darbi, un Cēsu Valsts ģimnāziju, kur top jauns dabaszinātņu kabinets un sporta zāle.

Tāpat ministrijas delegācija viesojās Cēsu sporta skolā, iepazīstoties ar sporta izglītības infrastruktūru, un Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikumā, kur apskatīja jauno dienesta viesnīcu un Cēsu pilsētas stadionu.

Vizītes noslēgumā ministre devās uz Vides risinājumu institūtu, kur tiek pētītas dažādas bioekonomikas inovācijas pārtikas ražošanā, biotehnoloģijās un ilgtspējīgā lauksaimniecībā, kā arī tiek izstrādātas bezatkritumu ražošanas un citas augstas pievienotās vērtības tehnoloģijas.

Datums: 2021. gada 17. septembris