Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Mainīts NĪN apmaksas termiņš

Cēsu novada dome 26.martā pieņēmusi lēmumu mainīt nekustamā īpašuma (NĪN) nodokļa apmaksas termiņus 2020.gadā. NĪN par 2020.gadu maksājams divos maksājumos – ne vēlāk kā 17.augustā un 16.novembrī.

Tas nozīmē, ka NĪN maksājumi, kurus bija jāveic līdz 31.martam un 15.maijam, tagad jāizdara līdz 17.augustam, savukārt maksājumi, kuru termiņš bija 17.augusts, jāveic līdz 16.novembrim.

Šie paši nosacījumi attiecas arī uz aprēķinātajām neapstrādātajām lauksaimniecības zemēm par 2019.gadu un veiktajiem aprēķiniem par iepriekšējiem gadiem.

Nomaksāt NĪN iespējams šobrīd iespējams internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

NĪN iespējams maksāt arī veikalu tīkla “Maxima” veikalos. Līdzi jāņem maksājuma paziņojums ar svītrkodu, tad nodokļa apmaksu var veikt lielveikala kasē, par to samaksājot 0.50 EUR komisijas naudu.

Ar skaidru naudu iespējams norēķināties VAS “Latvijas Pasts” nodaļās un lielveikala “Maxima” kasēs, taču, ņemot vērā Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus, lūdzam izvēlēties bezskaidras naudas vai bezkontaktu norēķinus.

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Lietotāju ērtībām turpmāk pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv lietotāji savā profilā var ielogoties ar "eParaksts mobile" rīku. Tas ir mūsdienīgs, ērts un drošs rīks, kurš bez maksas ir pieejams kā iOS, tā Android operētājsistēmu viedtālruņiem.

Aicinām nodokli samaksāt laicīgi, jo saskaņā ar likumu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas.

Lai nerastos pārpratumi saistībā ar nodokļa apmaksas termiņu, portālā www.epakalpojumi.lv iespējams pieteikties atgādinājumu saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos. Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Datums: 2020. gada 26. marts