Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

LABOTS! Vīrusa prevencijas nodrošināšanai Cēsīs izvieto Covid-19 pārbaužu punktu

LABOTS! Vīrusa prevencijas nodrošināšanai Cēsīs izvieto Covid-19 pārbaužu punktu

Mainīta atrašanās vieta!

 

Papildu prevencijas nodrošināšanai analīžu veikšanai Cēsīs, Cēsu sporta kompleksā Piebalgas ielā 18 no 27.marta plkst.13 tiks atvērts Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts.

Punkta darbību nodrošina SIA “Centrālā laboratorija”. Valsts apmaksātas analīzes tajā pieejamas tiem iedzīvotājiem, kuriem pēc atgriešanās no ārzemēm 14 dienu laikā sākusies paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.

Lai pieteiktos valsts apmaksātajām analīzēm, jāzvana uz 8303, kur tiks piefiksēti personas dati, un vēlāk “Centrālās laboratorijas” speciālisti telefoniski vienosies par analīžu nodošanas laiku.

Lai pieteiktos maksas analīzēm, jāzvana uz 20033722, lai vienotos par to nodošanas kārtību. Bez iepriekšējas pieteikšanās uz analīžu nodošanas punktiem doties nedrīkst.

Ierašanās analīžu ņemšanas punktā atļauta tikai ar personīgo auto! Bez pieraksta, ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties aizliegts! Analīzes nododot, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Analīzes gatavas 24 stundu laikā, par negatīviem rezultātiem pārbaudītos iedzīvotājus divu dienu laikā informē “Centrālā laboratorija” portālā "E-veselība". Par pozitīviem rezultātiem tiek informēts SPKC, kura speciālisti sazinās ar pacientu un veic tālākās nepieciešamās darbības.

Lai aplūkotu saņemto paziņojumu, iedzīvotājam interneta pārlūkprogrammā jāatver adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc tam jāautorizējas izvēloties kādu no drošas piekļuves līdzekļiem: internetbankas piekļuves datiem, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID). Analīžu rezultātu paziņojums būs apskatāms izvēlnē „Pastkastīte”.

Gadījumā, ja iedzīvotājam nav iespējas pieslēgties E-veselības portālam, tad, lai saņemtu informācju par rezultātu, aicinām zvanīt uz NVD bezmaksas klientu apkalpošanas tālruni 8000 1234 (darba laiks: no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.30 līdz 15.00.).

Ja vēlies uzzināt par karantīnu, pašizolēšanos un rīcību, kas pasargā no saslimšanas ar Covid-19, zvani uz Slimību profilakses un kontroles centra tālruni 67387661 vai bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 8345, nevis 113 vai 8303!

Datums: 2020. gada 27. marts