Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Kosmosa izziņas centrs jau mēnesi atvērts apmeklētājiem

Kosmosa izziņas centrs jau mēnesi atvērts apmeklētājiem

Šī gada 7.oktobrī un 8.oktobrī Kosmosa izziņas centrs ar plašu atklāšanas svētku programmu vēra durvis tā apmeklētājiem. Mēneša laikā to apmeklējuši teju 8000 cilvēku, kā arī tuvākajā laikā plānoti papildinājumi, lai centrs kļūtu vēl interesantāks gan bērniem, gan pieaugušajiem.  

Atvēršanas svētku dienas un pirmais darbības mēnesis parāda lielu interesi par centru – nedēļas nogalēs biļetes tikušas pilnībā izpārdotas un mēneša laikā centru apmeklējuši teju 8 000 cilvēki. Liela interese kopš centra darbības uzsākšanas ir arī no skolām. Katru nedēļu centrā uz izzinošām ekskursijām ierodas ap 400 bērnu no visas Latvijas, kur divās stundās tos iepazīstina ar izglītojošo, kosmosa tematikas caurvīto ekspozīciju. Izziņas centra izglītības saturs veidots, ņemot vērā valsts izglītības standartu, uz ko balstīta arī centrā izvietotā ekspozīcija, uzdevumi un citas interaktīvas aktivitātes, ko bērni veic atbilstoši katrai vecuma grupai, apgūstot zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) mācību priekšmetus.

Kosmosa izziņas centra vadītājs Miks Dzenis, atskatoties uz pirmo darbības mēnesi, pauž gandarījumu: ''Pēc trīs intensīva darba un gatavošanās gadiem, beidzot ir saskatāms rezultāts – centra ēku ikdienā piepilda bērnu čalas un ir redzamas priecīgas sejas, kad bērni un vecāki sadarbojas, iepazīstot centra ekspozīciju. Paldies manai komandai par ieguldīto darbu un profesionālo attieksmi, kā arī nozīmīgo Cēsu novada pašvaldības atbalstu projekta īstenošanā!''

Centra vadītājs norāda, ka Kosmosa izziņas centrs ir nozīmīgs STEM izglītības atbalsta instruments gan tuvākām, gan tālākām skolām un pedagogiem. Tāpat centrs ir kā vēl viens nozīmīgs tūrisma galamērķis, ko apmeklēt Cēsu novadā. Visu centrā notiekošo procesu gaitu bijis grūti paredzēt pirms darba uzsākšanas, bet jau tagad redzams, kas ir tās lietas, kur kaut kas jāmaina vai jāpapildina, lai apmierinātu visu apmeklētāju vēlmes. Tuvākajā laikā Kosmosa izziņas centra piedāvājums tiks papildināts ar papildu pakalpojumiem gan skolām, gan ģimenēm – nodarbības, darbnīcas, kosmosa misijas, ko varēs izspēlēt 3.stāva kosmosa stacijā.

Jaunatvērtā inovāciju centra pamatmērķis ir iedvesmot un motivēt skolēnus, jauniešus un pedagogus STEM izglītības apgūšanā, un to paveikt caur kosmosa tematiku. Savukārt ģimenēm centra apmeklējums ir iespēja aizraujoši kopā pavadīt brīvo laiku, caur dažādiem uzdevumiem un eksponātiem izzinot kosmosa nozari.

Aicinām par aktuālākajām centra norisēm sekot līdzi Kosmosa izziņas centra mājas lapā www.kosmosacentrs.lv vai tā sociālo tīklu kontos.

Uz tikšanos Kosmosa izziņas centrā un atceries – kosmoss ir tuvāk nekā tev šķiet!

Datums: 2023. gada 21. novembris