Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Konkursā noskaidroti novada skaistākie dārzi un sakoptākās teritorijas

Konkursā noskaidroti novada skaistākie dārzi un sakoptākās teritorijas

Aizvadītās vasaras izskaņā Cēsu novadā norisinājās konkurss “Par skaistāko Cēsu novada dārzu un sakoptāko teritoriju”.

Dažādās kategorijās tika vērtētas desmit teritorijas Cēsīs un četras Vaives pagastā. Konkursa žūrija apmeklēja gan dārzus, kas labiekārtoti pavisam nesen un kuru saimnieki dekorējuši ar izteiksmīgiem viengadīgo puķu stādījumiem, gan ar īpašu rūpību iekoptus krāšņus dārzus ar vērienīgiem apstādījumiem. Dārzu saimnieki žūriju pārsteiguši gan ar smalkām detaļām, gan dažādiem pārdomātiem telpiskiem risinājumiem.

Vaives pagasta dārzos līdztekus iekoptām sētām, apstādītām dobēm, pļautiem zālieniem un interesantām detaļām izceļama arī saimnieku viesmīlība.

Komisijas locekļu vērtējumi nebija viennozīmīgi. Teritoriju atšķirība un katra komisijas locekļa individuālais skatījums rezultātu izvērtēšanu padarīja interesantu. Kopsavilkumā tie ir ļoti blīvi, un vietu sadalījumu izšķīra tikai nelielas nianses.

Cēsīs kategorijā “Privātmājas” pirmo vietu dala dārzi Dzintara ielā 12 un Egļu ielā 11. Trešā vieta piešķirta īpašumam Rūdolfa Blaumaņa bulvārī 16. Atzinības – Rīgas ielai 83, Puķu ielai 15 un Jāņa Poruka ielai 9.

Pirmo vietu kategorijā “Gaisa dārzi” iegūst Krišjāņa Valdemāra iela 10. Savukārt par sakoptāku daudzdzīvokļu māju šogad kļuvusi Saules iela 4a. No pašvaldības teritorijām diplomu par pirmo vietu iegūst Cēsu pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde.

Par skaistāko Vaives pagasta lauku sētu atzīti “Kundziņi”. Otro vietu dala “Pinderes” un “Lambarti”. Atzinību iegūst “Kārkliņi”.

Arhitektes Vēsmas Lukstiņas simpātiju balvu šogad saņem dārza Puķu ielā 7 saimnieks.

Savukārt kā “Vērīgākais skatītājs” tika atzīta Daina Štāla.

Cēsu novada pašvaldība ar laureātiem sazināsies individuāli.

Datums: 2020. gada 1. decembris