Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Gada nogalē darbu beigs Cēsu un Līgatnes Kultūras un tūrisma centri

Ceturtdien, 1.decembrī, Cēsu novada domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par pašvaldības aģentūru “Līgatnes Kultūras un tūrisma centrs” un “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” likvidāciju, tādējādi noslēdzot novada kultūras un tūrisma jomas reorganizāciju.

Abas aģentūras pastāvēs vēl līdz šī gada 31.decembrim, lai organizētu slēguma bilances un gada pārskatus.

Jau ziņots, ka Cēsu novada dome šī gada 24.martā pieņēma lēmumus “Par Cēsu novada kultūras pārvaldības reorganizāciju” un “Par Cēsu novada tūrisma pārvaldības reorganizāciju”, kas paredz tūrisma funkciju nodot Cēsu novada tūrisma attīstības aģentūrai, savukārt kultūras funkciju – Cēsu novada Kultūras pārvalde.

Cēsu novada tūrisma aģentūra darbu sāka šī gada septembrī. Jaunais tūrisma pārvaldības modelis nodrošina dažāda veida resursu optimizāciju, vienotu tūrisma piedāvājuma attīstību un mārketingu Cēsu novada pašvaldībā, aktīvu ārējā finansējuma piesaisti, kā arī efektīvu pašvaldības īpašumā esošo tūrisma objektu apsaimniekošanu. Aģentūru vada Madara Lasmane.

Septembrī tika izveidota arī Cēsu novada Kultūras pārvalde, lai nodrošinātu vienotu kultūras pārvaldību, veicinātu kultūras pieejamību novada iedzīvotājiem un Cēsu novada pašvaldībā kopumā. Kultūras pārvaldes struktūrā iekļauti Cēsu novada akreditētie muzeji, kultūras nami (tautas nami, saieta nami) un amatniecības centri. Pārvaldes nolikums ietver tādas funkcijas un uzdevumus, kas paredz rūpēties par kultūru, sekmēt tradicionālās kultūras un kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un tautas jaunradi, veicinot kultūras attīstību Cēsu novadā. Pārvaldes vadītāja ir Lauma Dambrova.

Datums: 2022. gada 1. decembris