Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

"Draugiem Group" viedais ielu apgaismošanas risinājums samazina elektroenerģijas patēriņu par 46%

"Draugiem Group" viedais ielu apgaismošanas risinājums samazina elektroenerģijas patēriņu par 46%

"Draugiem Group" inovāciju inkubators "Idea Bits" izstrādājis viedo ielu apgaismošanas risinājumu, kura pilotprojektā Cēsīs uzstādītas 50 "Idea Lights" iekārtas. Salīdzinot ar periodu pirms uzstādīšanas, sistēma palīdzējusi samazināt elektroenerģijas patēriņu par 46%.

"Idea Lights" ir Latvijā radīta un ražota apgaismojuma sistēma pilsētvidei. Tā ir ērti uzstādāma uz jebkura LED ielas gaismekļa un automātiski pielāgo ielas apgaismojumu atbilstoši satiksmes plūsmai un dienas gaismas spilgtumam.

"Cēsis atrodas Gaujas Nacionālā parka pašā sirdī, tāpēc uzskatām sevi par zaļi domājošu pašvaldību un tiecamies uz klimatneitralitāti. Esam gandarīti, ka Idea Lights izvēlējušies tieši Cēsis kā savu testēšanas poligonu, jo tas ir neliels, taču būtisks solis pašvaldības attīstībā," komentē Atis Egliņš-Eglītis, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks.

"Idea Lights" prototipa ieviešana Cēsīs ļauj pašvaldībai ne tikai iepazīt jaunas publiskā un privātā sektora sadarbības iespējas, bet arī izvērtēt, kā jaunās tehnoloģijas var uzlabot iedzīvotāju labsajūtu pilsētvidē.

"Tehnoloģisko jauninājumu ieviešana publiskajā sektorā ir iespējama un nepieciešama, tāpēc novērtējam iespēju tos iepazīt. Priecājamies, ka Latvijā ir tik pretimnākoši un aktīvi sadarbības partneri kā "Idea Lights", kas rāda piemēru citu inovatīvu ideju attīstītājiem," turpina Egliņš-Eglītis.

Viena no lielākajām "Idea Lights" priekšrocībām ir sistēmas pielāgojamība teju katram pilsētas nostūrim. Piemēram, diennakts tumšajā laikā pilsētas galveno ielu apgaismojumu var uzstādīt uz 100%, kamēr gaismekļu spilgtumu guļamrajonos var samazināt līdz līmenim, kas nodrošina gan iedzīvotāju mieru, gan drošību.

"Katra pilsēta ir citādāka, un šīs atšķirības nosaka iedzīvotāju vēlmes un vajadzības. "Idea Lights", manuprāt, ir viens no risinājumiem, ar kuriem pašvaldības var izrādīt rūpes gan par savējiem, gan par viesiem," stāsta Kristaps Veidmanis, "Idea Lights" pārdošanas vadītājs, piebilstot ka projekts tiek virzīts arī globālajā tirgū.

Datums: 2021. gada 30. septembris