Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Domju priekšsēdētāji parakstīs EKG2027 sadarbības manifestu

Domju priekšsēdētāji parakstīs EKG2027 sadarbības manifestu
Otrdien, 27.aprīlī, plkst.14.00 Cēsu pils dārzā notiks svinīga manifesta parakstīšana, kurā jaunveidojamā Cēsu novada domju priekšsēdētāji apliecinās atbalstu un sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas (EKG) 2027.gada Cēsu pieteikuma gatavošanā, procesa nodrošināšanā un kopīgu notikumu rīkošanā jaunveidojamā Cēsu novada robežās - Amatā, Cēsīs, Jaunpiebalgā, Līgatnē, Pārgaujā, Priekuļos un Vecpiebalgā.

Kopš 2008.gada, kad Cēsis pirmoreiz virzīja savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai, visu jaunveidojamā novada pašvaldību kultūras dzīve kļuvusi ievērojami bagātāka un intensīvāka. Cēsu kultūras infrastruktūru papildinājusi koncertzāle “Cēsis”, kas jau piecus gadus piedāvā baudīt pasaules līmeņa koncertus, teātra izrādes un kino programmu, pulcējot tūkstošiem apmeklētāju ne tikai no Latvijas, bet arī kaimiņvalstīm. Audzis Cēsu Mākslas festivāls, starptautisku atzinību izpelnījies festivāls “Čello Cēsis”, kam vienīgajam Latvijā piešķirts Festivālu asociācijas veidotais Eiropas ievērojamāko festivālu kvalitātes zīmols “EFFE Label”, sarunu festivāls LAMPA pulcē ap 20 000 dalībnieku un ik gadu atgādina par demokrātijas nozīmi. Apjomīgi līdzekļi ieguldīti arī kultūras mantojuma saglabāšanā, konservējot un restaurējot Cēsu pils kompleksu un Cēsu Sv.Jāņa baznīcu.

Būtiski audzis arī apkārtējo novadu kultūrvietu piedāvājums, vietējā mēroga un starptautiskā atpazīstamība un nozīmība, kā arī augusi spēja rīkot augsta līmeņa notikumus.

“Viens nekad nav cīnītājs! Esam pārliecināti, ka tikai sekmīgs un savstarpēji atbalstošs komandas darbs ļaus mums uzspīdēt Eiropas kultūras zvaigznājā 2027.gadā. Šāda mēroga procesā, kā EKG, mums svarīgi būt vienotiem un skatīties vienā virzienā! Priekšplānā izvirzīsim mūsu iedzīvotāju un dabas labbūtību – tātad domāšanu par mums visiem kā vienotu kultūrtelpu, izceļot dažādību, bet neļaujot tai mūs šķelt,” uzsver Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs un Cēsu EKG2027 darba grupas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.

Jau minēts, ka Cēsu novada pašvaldība izvirzījusi savu kandidatūru uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gada titulu. Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums 2027.gadā tiks piešķirts vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai.
Datums: 2021. gada 23. aprīlis