Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu siltumtarifs samazināts par 9,6%, zemākais 10 gadu laikā

Cēsu siltumtarifs samazināts par 9,6%, zemākais 10 gadu laikā

Nākamajā apkures sezonā Cēsīs būs desmit gados zemākais siltumapgādes tarifs, tam samazinoties par 9,6%, paredz SIA “Cēsu siltumtīkli” (“ADVEN Latvia”) Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegtais tarifu projekts.

Kā akcentē uzņēmums, ar šo soli Cēsis pievienosies tām pašvaldībām, kurā siltumapgādes tarifs nepārsniedz 55 EUR/MWh. Tādā veidā patlaban no sestās dārgākās siltumapgādes valstī, Cēsis ierindotos desmitajā lētākajā vietā.

“ADVEN Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis skaidro, ka šāds samazinājums tapis iespējams, pateicoties uzlabojumiem infrastruktūrā, stabilam siltumapgādes tarifam, sistēmu automatizācijai un datu optimizētai nolasīšanai, kā arī kvalificētam darbaspēkam. Rezultātā samazināts arī izmešu daudzums, apkurei kļūstot vēl zaļākai. Modernā siltumapgādes sistēma ļāvusi samazināt CO2 radīto izmešu daudzumu par vairāk nekā 80% un veicināt Cēsu novada uzņēmējdarbību, jo 75% siltumenerģijas tiek iegūts no vietējo ražotāju atjaunojamā kurināmā.

“Pašvaldības un “ADVEN” sadarbība ir viens no labajiem piemēriem, kā, uzņēmumam nepārtraukti investējot tehnoloģijās, infrastruktūrā un klientu servisā, par ieguvējiem kļūst iedzīvotāji. Turklāt uzņēmums ar savu skandināvu pieeju un cieņu pret apkārtējo vidi ne vien brīvi dalās ar siltumpatēriņa datiem, bet arī kopā ar patērētājiem – pašvaldību, apsaimniekotājiem, uzņēmumiem – analizē, kā panākt efektīvāku siltumapgādes modeli. Rezultātā ieguvēji ir visi, un Cēsīm ir liels prieks, ka nu varam lepoties ar desmitgades zemāko siltumapgādes tarifu! To ļoti novērtēs gan esošie klienti, saņemot patīkamākus rēķinus, gan arī tas kalpos kā izvēles kritērijs potenciāliem investoriem un topošajiem cēsniekiem, un pašas Cēsis kļūs par arvien izcilāku vietu dzīvei!” pauž Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

“ADVEN” grupa ir vadošā pakalpojumu sniedzēja enerģijas un ūdensapgādes jomā Ziemeļvalstīs un Baltijā.

Datums: 2020. gada 23. maijs