Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu novadā viesojas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre

Cēsu novadā viesojas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre

Šodien Cēsu novadu oficiālajā darba vizītē apmeklēja jaunievēlētā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre. Vizītes laikā pārrunāti izglītības jomas izaicinājumi. Tāpat priekšsēdētāja iepazinās ar kultūras dzīvi Cēsu novadā, kā arī apmeklēja Lielstraupes pili.

Dienas sākumā ar pašvaldības vadību un Izglītības pārvaldes kolēģiem pārrunāti dažādi ar izglītības jomu saistīti jautājumi un attīstības plāni. Pēc tikšanās pašvaldībā, komisijas priekšsēdētāja Cēsu Valsts ģimnāzijas pagaidu telpās tikās ar skolas direktori Inu Gaiķi un skolēnu pašpārvaldes pārstāvjiem, savukārt dienas izskaņā devās uz Lielstraupes pili, lai klātienē iepazītos ar ēkas stāvokli.  

“Izglītības jautājumi novadā ir mūsu prioritāšu augšgalā, tāpēc priecājamies par valsts atbildīgās komisijas priekšsēdētājas vizīti šeit,” atzina Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis. “Vēlos akcentēt Zariņas-Stūres kundzes pragmatisko skatījumu uz izglītības jomas attīstību gan nacionālajā, gan pašvaldību līmenī. Esam vienisprātis par dažādu izaicinājumu pārvarēšanu, izglītības kvalitātes paaugstināšanas, iestāžu attīstības un skolu personāla atbalsta mehānismiem. Sarunas laikā diskutējām arī par Lielstraupes pils pārņemšanas jautājumu, kas īpaša likumprojekta veidā ir attiecīgās komisijas pārraudzībā,” stāsta Egliņš-Eglītis.        

Datums: 2023. gada 16. janvāris