Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu novada kultūras forumā diskutēs par sociālās iekļaušanas veicināšanu

Cēsu novada kultūras forumā diskutēs par sociālās iekļaušanas veicināšanu

Ceturtdien, 30.martā, sākot no plkst.10.00 koncertzāles “Cēsis” izstāžu zālē norisināsies Cēsu novada Kultūras forums. Foruma centrālais temats ir sociālās iekļaušanas veicināšana caur kultūras aktivitātēm, kurā vairāki jomas eksperti runās par dažādību, iekļaujošu sabiedrību, vides pieejamību, Bauhaus kultūru un citām tēmām. Foruma virstēma: “Kultūra kā rīks sociālajai iekļaušanai Cēsu novadā”.

Kultūras nozarē arvien vairāk tiek domāts par to, lai kultūras pasākumi un publiskā infrastruktūra būtu pieejama un piekļūstama ikvienam. Arī cilvēki ar īpašajām vajadzībām arvien biežāk apmeklē kultūras pasākumus, tomēr, sociālās iekļaušanas jautājumi gan pasākumu rīkotājiem, gan apmeklētājiem joprojām sagādā grūtības, kuras galvenokārt rada gan finansējuma, gan zināšanu trūkums. Iekļaujoša kultūra ir arī stāsts par pieejamu kultūru. Bieži kultūras pieejamību vērtējam no vides pieejamības aspekta, taču mums jāuzdod sev nākamos jautājumus – kā lai nedzirdīgais izbauda koncertu un neredzīgais redz gleznu?

Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis norāda: “Kultūras procesam pašam būtu jābūt iekļaujošam. Kultūrai var un vajag atļauties runāt! Tai skaļi jāpauž nostāja par diskrimināciju un dažādu sabiedrības grupu izslēgšanu. Bet – vai vienmēr kultūra ir drosmīga? Un – kādi ir labie piemēri? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēs otrais Cēsu novada Kultūras forums, kur tiks apskatīti daudz svarīgi, neērti, pat apzināti neskatīti jautājumi Latvijas kultūras jomā.”

Forumā tiks uzsvērta nozīme tam, ka ikvienam sabiedrības loceklim jābūt iespējai piedalīties ikkatrā kultūras notikumā. Dienas laikā dažādi jomas eksperti radīs atbildes par to, kas jāņem vērā pasākumu rīkotājiem, cik pieņemoši kā sabiedrība šobrīd esam un kā risināt sarežģītus jautājumus, kas saistīti ar sociālās iekļaušanas veicināšanu. Eksperti dalīsies zināšanās un vērtīgos ieteikumos par to, kā veicināt vienlīdzīgas iespējas ikvienam piedalīties kultūras dzīves veidošanā un baudīšanā.

Foruma dienas programma apskatāma ŠEIT.

Ieeja forumā būs bez maksas, tomēr, ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, aicinām reģistrēties ŠEIT līdz 23.martam.

Iedzīvotāju ērtībai forums tiks translēts tiešraidē Cēsu novada pašvaldības sociālo tīklu kontos.

Kultūras forumu organizē Cēsu novada pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.

Datums: 2023. gada 1. marts