Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu liela mēroga vakcinācijas centrs - Bērzaines ielā 2a

Cēsu liela mēroga vakcinācijas centrs - Bērzaines ielā 2a

Pēc nepieciešamajām valsts procedūrām par vakcinācijas punkta tiesību nodrošināšanu noskaidrots, ka Cēsu teritoriju, kas aptver visus bijušā Cēsu rajona novadus, apkalpos "Veselības centra 4" meitasuzņēmums "Vizuālā diagnostika". Savukārt pats liela mēroga vakcinācijas centrs atradīsies bijušā veikala "Supernetto" telpās Bērzaines ielā 2a, Cēsīs.

Patlaban notiek vēl pēdējie darbi, lai sagatavotu telpas vakcinēties gribētāju plūsmai. Pēc sākotnējā veikala iekārtojuma demontāžas, attiecīgo jaudu ūdens, elektrības un interneta pieslēgumu veikšanas telpas tika rūpīgi tīrītas, dezinficētas, tika piegādātas nepieciešamās vakcīnu uzglabāšanas u.c. medicīniskās iekārtas. Tiek izkārtas informatīvās zīmes, plakāti, iekārtotas uzgaidīšanas, vakcinēšanas un pēcvakcinācijas zonas, līmētas kustības virzienu norādes, ieeju un izeju zīmes u.tml.

Kā stāsta Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, centra iekārtošanai atvēlētais laiks nebija ilgs, taču pietiekams, lai konstruktīvā sadarbībā gan ar "Vizuālo diagnostiku", gan Vakcinācijas projekta biroju, gan "Rimi Latvia" atrastu sekmīgāko modeli centra atvēršanai.

Turklāt, kā uzsver J. Rozenbergs, ar "Rimi Latvia" pretimnākšanu izdevies vienoties par telpu īri par pašizmaksu, līdz ar ko pašvaldība par centra īri mēnesī maksās tikai 400 eiro, t.sk. PVN.

"Burtiski katru dienu aizvadītajās divās nedēļās – arī brīvdienās un vakaros – esam risinājuši gan stratēģiskus, gan pavisam praktiskus jautājumus, lai varētu 1. aprīlī vērt centra durvis vakcinēties gribētājiem. Tagad, darbiem esot noslēguma fāzē, varu ar gandarījumu teikt, ka tas izdosies. Līdz ar ko svarīgākais ir pašu vakcīnu piegāde. Pārējais, kas bija atkarīgs no mums, ir sakārtots," akcentē J. Rozenbergs.

Pēc vakcinācijas centra pašvaldības projekta vadītājas Lolitas Kokinas teiktā, pašvaldība mobilizējusi visu savu materiāltehnisko un cilvēkresursu bāzi – no galdiem, krēsliem un norobežojumiem līdz dzeramā ūdens aparātiem, zīmēm, norādēm, telpaugiem u.tml. Turklāt īstenā bezatkritumu pilsētas garā veikala telpās palikušos produktu plauktus veiksmīgi izdevies pārvērst par vakcinācijas punktu aizslietņiem.

L. Kokina skaidro, ka izvēlētajai vietai ir vairāki būtiski ieguvumi – tā atrodas pie sabiedriskā transporta pieturas, tās priekšā pieejama pietiekami plaša autostāvvieta, telpas ir vajadzīgajā izmērā un pirmā stāva līmenī, ar nodrošinātu vides pieejamību, turklāt šīs platības jau ilgstoši bijušas tukšas, līdz ar ko nav problēmu tās pielāgot šādam mērķim. Savukārt, ja centru veidotu kādā no pašvaldības kultūras, izglītības vai sporta bāzēm, tas ietekmētu to potenciālo darba atsākšanu vasarā, jo vakcinācijas centru paredzētais darbības ilgums ir vismaz trīs mēneši.

Atgādinām, ka uz vakcinēšanos centrā iedzīvotāji tiks uzaicināti noteiktos laikos, līdzi ņemot pasi vai ID karti. Ierašanās pieļaujama tikai bez slimību simptomiem – pie ieejas tiks pārbaudīta vakcinējamo temperatūra. Centra telpās jāievēro distancēšanās, sejas masku u.c. spēkā esošie noteikumi.

Pieteikšanās vakcīnai: manavakcina.lv vai zvanot 8989!

Datums: 2021. gada 31. marts