Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu datu analītikas kursos 10 pretendenti uz vienu vietu; nokomplektēta papildgrupa

Cēsu datu analītikas kursos 10 pretendenti uz vienu vietu; nokomplektēta papildgrupa

Kustības valsts#196 organizētajām trīs mēnešu mācībām Cēsīs, kurās pretendentiem bez iepriekšējām obligātām zināšanām iespējams bez maksas iegūt datu analītiķa diplomu, janvārī pieteikušies 135 pretendenti. Tā kā kursā paredzētas 14 vietas, konkurss sasniedza teju 10 pretendentus uz vienu apmācību iespēju.

Ņemot vērā lielo interesi, valsts#196 partneri – Cēsu novada pašvaldība, datu tehnoloģiju uzņēmums “Squalio” un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) – pieņēma lēmumu izveidot papildgrupu, kopumā atlasot 28 apmācāmos, no kuriem 14 jau otrdien, 11.februārī, sāks apmācības RTU Cēsu filiālē Piebalgas ielā 3.

“Cēsnieku atsaucība, motivācija un ieinteresētība nenoliedzami parāda, ka varam iezīmēt drosmīgu, bet skaidru mērķi – divos gados datu analīzē u.c. mūsdienīgās IT prasmēs varam tālākizglītot vismaz 1% Cēsu novada iedzīvotāju,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Pēc viņa teiktā, šādas intensīvas apmācības trīs mēnešu garumā nav lētas, tomēr ļauj cēsniekiem nodrošināt konkurētspējīgu un jēgpilnu mūžizglītību, tāpēc pašvaldība ir gatava investēt, apmaksājot kursus Cēsu novadā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Savukārt “Squalio” datu stratēģis un apmācību projekta vadītājs Einārs Garoza īpaši uzsver augsto pieteikumu kvalitāti. “Mūsu uzņēmums kā kustības valsts#196 iniciators un dibinātājs patiesi priecājas, ka Cēsis ir pirmā pilsēta, kura rūpējas par sava novada iedzīvotāju digitālo prasmju attīstīšanu. Kustības mērķis ir palīdzēt ikvienam cilvēkam pilnveidot savu digitālo identitāti un atrast tās vērtību savā, savas uzņēmējdarbības vai novada labklājībā. Izvērtējot pretendentus, primāri ņēmām vērā to, cik motivēti un zināšanas tālāk izmantot spējīgi ir potenciālie mācīties gribētāji, un jāatzīst – cēsnieki patīkami pārsteidza, pieteikumu kvalitāte liecina par tendenci, ka jau šobrīd Cēsu pilsētu var droši dēvēt par Vidzemes IT metropoli”.

Viņš arī piebilst, ka ņemot vērā lielo interesi un pieprasījumu pēc datu analītiķa prasmēm nākotnē, nav izslēgta iespējamība rīkot mazāk intensīvas apmācības visiem interesentiem, kuri palika aiz svītras, lai sniegtu vienkāršāku, taču joprojām noderīgu ieskatu datu analīzes būtībā un principos.

“Nekad nav par vēlu sākt mācīties ko jaunu – mūžizglītība ir iespēja, kā, apgūstot jaunas zināšanas un prasmes, pārprofilēties, lai saglabātu savas pozīcijas darba tirgū. Lielā interese par kursiem pierāda, ka datu analītiķi ir pieprasīti un šī nozare attīstīsies, tāpēc esam gandarīti, ka tik daudz cēsnieku ir saredzējuši šo iespēju un ir gatavi to izmantot savā labā,” saka RTU Cēsu filiāles vadītāja palīdze Rita Bībere.

Valsts#196 ir iniciatīva digitālās identitātes pilnvērtīgai apzināšanai un izaugsmei, lai veicinātu ikviena cilvēka, uzņēmējdarbības un Latvijas valsts konkurētspēju datu un inovāciju iespēju laikmetā. Iniciatīva apvieno pētniekus, valsts un pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus un viedokļu līderus ar mērķi izstrādāt reāli pielietojamus instrumentus, zināšanas un rīkus.

Datums: 2020. gada 10. februāris