Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu Brīnummāja noslēdz labdarības kampaņu un aicina pieteikt bērnus atbalsta saņemšanai

Cēsu Brīnummāja noslēdz labdarības kampaņu un aicina pieteikt bērnus atbalsta saņemšanai

Noslēgusies Cēsu Brīnummājas organizētā labdarības kampaņa “No manas rotaļu kastes Tavējai”. Kampaņas mērķis bija palīdzēt bērniem līdz 3 gadu vecumam pēc iespējas agrāk konstatēt attīstības traucējumus, nodrošinot bezmaksas Minhenes funkcionālās attīstības diagnostiku. Labdarības kampaņas rezultātā tiks sniegs atbalsts 15 bērniem, kopā 675 EUR apmērā. 

Labdarības kampaņa norisinājās divos posmos - mantu ziedošanā un andelē. Līdz 30.aprīlim ikvienam bija iespēja ziedot bērnu mantas (rotaļlietas, grāmatas, spēles, sporta un mākslas piederumus, bērnu mēbelītes), kuras pašiem vairs nav vajadzīgas, bet citiem var būt noderīgas. Toties 6., 7. un 10. maijā norisinājās labdarības andele, kurā ikvienam interesentam par ziedojumiem bija iespēja tikt pie sev noderīgām mantām. 

Sabiedriskā labuma organizācija “Brīnummāja” aicina vecākus pieteikt bērnus līdz 3 gadu vecumam, kuriem ir pamatotas aizdomas (ārstnieciskās personas atzinumus vai norīkojums) par iespējamiem attīstības traucējumiem uz bezmaksas Minhenes funkcionālās attīstības diagnostiku. Pieteikšanās rakstot e-pastu: brinummaja@gmail.com. Bērni tiks reģistrēti pieteikšanās secībā. Vairāk informācija: https://www.brinummaja.lv/socialie-projekti

Brīnummājas vadītāja Liena Graudule: “Brīnummājas vārdā saku paldies ikvienam, kurš ziedoja mantas un apmeklēja labdarības andeli. 15 bērniem būs nodrošināta iespēja agrāk pamanīt attīstības traucējumus, līdz ar to saņemt agrīnu palīdzību, kas var būtiski ietekmēt bērna turpmāko attīstību. Šī ir jau otrā Brīnummājas labdarības kampaņa, kuru realizējam pēdējā pusgada laikā.  Mēs esam gandarīti par līdzcilvēku atsaucību un novērtējam iespēju, ka varam aktualizēt ģimenēm svarīgus jautājumus.”

Minhenes funkcionālā attīstības diagnostika ļauj sniegt vērtējumu par bērna attīstību agrīnā vecumā. Šī diagnostikas metode analizē dažādus bērna attīstības aspektus kā, piemēram, sociālā attīstība, runātā valoda, valodas sapratne, rokas veiklība u.c. Diagnostikas ietvaros speciālists sniedz vecākam rekomendācijas par nepieciešamo tālāko izpēti, piemērotāko rehabilitāciju un ikdienā nepieciešamo atbalstu.

Ziedojumu kampaņas organizēšana notiek “Brīnummājas” kapacitātes veicināšanas projekta “Atspēriens” ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs.

Datums: 2022. gada 11. maijs