Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsīs notiks militārās mācības

Cēsīs notiks militārās mācības

1. un 2.aprīlī Cēsīs, militārās bāzes “Pipariņi” apkārtnē notiks Zemessardzes 27.kājnieku bataljona militārās mācības. Mācību laikā karavīri un zemessargi pārvietosies pa koplietošanas ceļiem gan ar kājām, gan ar militāro transportu.

Īslaicīgi “Pipariņu” bāzes apkārtnē var būt satiksmes ierobežojumi. Mācību laikā tiks izmantota salūtmunīcija, kas rada troksni, bet neapdraud apkārtējo dzīvību un veselību.

Zemessardze aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot zemessargu pārvietošanos, un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām. Tās vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā.

Uzzināt vairāk var mājaslapā: www.esizemessargs.lv

Datums: 2023. gada 29. marts