Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsīs aizvadīta atvērto durvju diena “Datu analītikas kurss"

Cēsīs aizvadīta atvērto durvju diena “Datu analītikas kurss"

Piektdien, 24.janvārī, Cēsīs, Pils ielā 6, norisinājās projekta “Valsts#196” atvērto durvju diena, kurā ikviens interesents varēja uzzināt vairāk par iespējām pieteikties Cēsu novada pašvaldības, RTU un uzņēmuma “Squalio” datu analītikas kursam un par tā plānoto mācību procesu.

Kustība “Valsts#196” tika dibināta pagājušā gada 25.februārī, ar mērķi veicināt Latvijas iedzīvotāju digitālās identitātes nostiprināšanu un attīstīšanu. Kustības “Valsts#196” iniciators ir IT uzņēmums “Squalio”, un mācību programma izveidota sadarbībā ar “Microsoft”.

Kursa laikā dalībnieki tiks apmācīti, kā izmantot “Excel” un citas “Microsoft” programmas, kā arī, kā datu analīze var palīdzēt mums pieņemt labākus lēmumus un nonākt pie jaunas papildu informācijas. “Squalio” datu stratēģis Einārs Garoza uzsver, ka kursa laikā tiks apgūts ne tikai, kā analizēt datus, bet arī būtisks uzsvars tiks likts uz to, kā ar datu analīzi risināt uzņēmējdarbības un finanšu problēmas. Kursa dalībnieki tiks apmācīti drošības un privātuma jautājumos, kā arī, kā veikt datu apstrādi un vizualizāciju. Kursa rezultātā tiks iegūta Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) tālākizglītības apliecība.

Kā stāstīja Einārs Garoza, dalībnieki tiks atlasīti pēc diviem kritērijiem. Pirmkārt, tiks ņemts vērā, kāda ir pretendenta iepriekšējā pieredze, taču tas nebūt nebūs nozīmīgākais faktors. Otrais kritērijs būs motivācijas vēstule, kurā pretendentam jāizklāsta, kāpēc viņu interesē datu analīze. Protams, pats galvenais - vai cilvēkam pēc šī kursa būs iespēja likt iegūtās zināšanas lietā.

Pasākuma laikā Cēsu novada pašvaldības Administrācijas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis stāstīja, ko iesaiste kustībā “Valsts#196” sniedz Cēsīm: “Tiks veicināta pilsētas izaugsme un attīstība. Mūsu mērķis ir attīstīt tādu pašvaldību, kas strādā 24 stundas, septiņas dienas nedēļā. To mēs varam izveidot tad, kad esam pilnībā atvērti digitālajām tehnoloģijām un investējam finansējumu cilvēku izglītībā.”

Trīs mēnešu laikā 14 interesenti Cēsīs varēs kļūt par pilntiesīgiem datu analītikas speciālistiem un iegūt darba vietu tehnoloģiju uzņēmumā “Squalio”. Šie kursi ir guvuši lielu atsaucību iedzīvotāju vidū – uz 14 pieejamām vietām šobrīd pieteikušies jau 80 kandidāti. No dalībniekiem tiks sagaidīts, ka kursi tiks apgūti līdz galam. Tā kā pieprasījums ir liels, tad izvēlēto dalībnieku kursa kavēšana vai pārtraukšana, liegtu iespēju kādam citam izmantot šo iespēju.

Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi, tiks domāts par iespējām, kā nākotnē papildināt Cēsu novada iedzīvotājiem pieejamo mūžizglītības piedāvājumu.

Maksa par kursiem ir 445,00 EUR, Cēsu novada iedzīvotājiem bez maksas. Pieteikšanās līdz 31.janvārim.

Kursa norise no 11.februāra līdz 25.aprīlim.

Kursi notiks: otrdienās un ceturtdienās no plkst. 18.10 līdz plkst. 21.00, kā arī katru otro sestdienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.

Norises vieta: RTU Cēsu filiāle, Piebalgas iela 3, Cēsis.

Aicinām iepriekš pieteikties šeit: https://www.valsts196.lv/event-details/atverto-durvju-diena-datu-analitikas-kurss/form

Vairāk informācijas par "Datu analītikas kursu": https://ej.uz/pieteiktiesAnalitikai

Latvija ir trešā valsts pasaulē, kur tika ieviesta šī mūžizglītības platforma, un Cēsis ir pirmā kustības “Valsts#196” sadarbības pilsēta.

Datums: 2020. gada 27. janvāris