Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Atklāj Jauniešu māju

Atklāj Jauniešu māju
Rīgas ielā 23 savas durvis pēc telpu renovācijas oficiāli vēra Jauniešu māja, pulcējot draugus un atbalstītājus.
Rīgas ielā 23 savas durvis pēc telpu renovācijas oficiāli vēra Jauniešu māja, pulcējot draugus un atbalstītājus. Lai arī Jauniešu dome savu darbu namā Rīgas ielā 23 uzsāka jau 2014.gadā, tomēr ceļš līdz skaistām, ērtām un jauniešu aktivitātēm piemērotām telpām bijis garš.

Jaunatnes lietu speciāliste Iveta Jermolājeva pateicās par atbalstu ikvienam, kas pielicis roku mājas tapšanā un to atbalstījis. Viņa uzsvēra, ka mājas labiekārtošanā daudz darba paveikts pašu jauniešu rokām – gan sienu un griestu remonts un krāsošana, gan mēbeļu atjaunošana un izgatavošana, cenšoties ar minimāliem līdzekļiem panākt vislabāko rezultātu, kas arī veiksmīgi izdevies.

Atklāšanā simbolisko lenti pārgrieza Jauniešu domes priekšsēdētājs, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēknis Toms Veiss, pa gabaliņam no tās uzdāvinot arī Jauniešu mājas lielākajiem atbalstītājiem un draugiem – Cēsu novada domes pārstāvjiem, Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītājai Lolitai Kokinai un Cēsu Bērnu un jauniešu centra direktorei Dzidrai Matusēvičai.

Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina atzina – no jauniešu ienākšanas šajā mājā ieguvēji ir visi. Jauniešu aktivitātes pašā pilsētas sirdī atdzīvina centru. Cēsu novada domes deputāts Tālis Jaunzemis jauniešus sveica, sakot – ceļu var noiet tikai tas, kurš to uzsāk. Tikai strādājot un ieguldot pūles, iespējams nonākt pie rezultāta, un gatavā Jauniešu māja tam ir lielisks apliecinājums. Domes deputāte Inese Suija-Markova savukārt aicināja jauniešus vēl vairāk iesaistīties pašvaldības norisēs un darbā, piedāvājot savas idejas par to, kādas viņi vēlētos redzēt Cēsis.

Viesiem tika izrādītas visas ēkā renovētās telpas. Pirmajā stāvā vieta galvenokārt paredzēta Jauniešu domes sanāksmēm un dažādām nodarbībām, bet turpat atrodas arī istabas, kurās turpmāk varēs dzīvot brīvprātīgā darba veicēji no ārzemēm.

Jaunieši savus draugus un atbalstītājus sveica ar nelielām dāvanām un priekšnesumiem. Ar priekšnesumiem uzstājās brīvprātīgā no Gruzijas Andželika Stoliarenko, Cēsu Bērnu un jauniešu centra mūsdienu deju studijas jaunieši, jaunizveidots pūtēju kvintets, kā arī Jauniešu mājā šogad izveidotais „Nemuzikālais ansamblis”.Informāciju sagatavoja:
Edīte Matuseviča
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas speciāliste
t. 64121677
edite.matusevica@cesis.lv
Datums: 2017. gada 23. februāris