Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Apstiprināts “Adven Latvia" Cēsu investīciju plāns 2023.gadam

Pašvaldība apstiprinājusi uzņēmuma “Adven Latvia” iesniegto 2023.gada Cēsu pilsētas investīciju plānu, kas paredz centralizētās siltumapgādes tīklu uzlabošanu un paplašināšanu. Siltumapgādes sistēmas modernizācija un paplašināšana nozīmē ne tikai jaunu pieslēgumu veidošanu, bet arī mazina Cēsu pilsētas atkarību no dabasgāzes.

Investīciju plāns paredz Cēsu pilsētas maģistrālo un atzaru siltumtīklu pārbūvi un paplašināšanu, pēc klientu pieprasījuma veidojot jaunus pieslēgumus. “Adven Latvia” Klientu attiecību vadītāja Ieva Vaivode pauž: “Dabasgāzes cenas kāpums veicinājis izteiktu iedzīvotāju un uzņēmumu interesi par pieslēgšanos Cēsu pilsētas centralizētajam siltumapgādes tīklam. Tas ne tikai nozīmē jaunu siltumtīklu pieslēgumu attīstību, bet arī tādu pieslēgumu veidošanu, kas ir ar perspektīvu jaunu objektu pieslēgšanai nākotnē. Jaunu siltumtīklu pieslēgumu attīstība vienlaikus veicinās arī dabasgāzes izmešu samazinājumu Cēsu pilsētā.”

Jaunu siltumtīklu pieslēgumi šogad plānoti Raunas un Pļavas ielā, kā arī vairākās adresēs Valmieras un Caunas ielā. Tāpat investīciju plāns paredz veikt uzlabojumus siltumavotos un katlu mājās, piemēram, Rūpniecības ielā 13A plānoti ēkas konstrukciju atjaunošanas un pārbūves darbi, savukārt Turaidas un Bērzaines ielā plānota papildus šķeldas katla uzstādīšana.

“Pērn Cēsu siltumapgādes tīklam tika pieslēgtas vairākas  dzīvojamās mājas un objekti gan Turaidas ielas kvartāla, gan Bērzaines ielas kvartālā. Līdz ar to šogad ir plānota papildus šķeldas katla uzstādīšana katlu mājā Turaidas ielā 7 ar siltuma jaudu 800 kW. Tāpat šobrīd norisinās iepirkuma process par katlu mājas  izbūvi Bērzaines ielā 31, kas veicinātu energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē,” komentē “Adven Latvia” tehniskais direktors Egils Kampuss.

“Adven” pēc veiksmīgas apvienošanās ar Zviedrijas siltumapgādes uzņēmumu “Värmevärden” ir kļuvis par vadošo partneri enerģijas pārejas posmā Ziemeļvalstīs un Baltijā ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi. Uzņēmums ir vadošais enerģijas un ūdens pārstrādes risinājumu sniedzējs Ziemeļeiropā un tā darbības tīkls ar vairāk nekā 500 darbiniekiem aptver Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Nīderlandi, Igauniju un Latviju. “Adven” Latvijas tirgū ienāca pirms četriem gadiem, koncentrējoties uz ilgtspējīgāku centralizētās siltumapgādes pakalpojumu attīstību reģionā. Šajā laikā atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir pieaudzis no 50% 2018.gadā līdz 91% 2022.gadā.

Datums: 2023. gada 31. janvāris