Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Aicinām balsot par Jaunā Eiropas Bauhaus konkursa finālisti Cēsu "Jumi"

Aicinām balsot par Jaunā Eiropas Bauhaus konkursa finālisti Cēsu "Jumi"
Publiskās ārtelpas mācību klase “Jume” tika izveidota 2021.gada pavasarī, tā atrodas netālu no Mākslas rezidenču centra "Rucka" un savā otrajā darbības gadā nominēta Jaunā Eiropas Bauhaus balvai, kopā ar vēl 52 projektiem izturot atlasi no vairāk kā 1100 pieteikumiem.
 
"Jume" ir vienīgais finālists no Latvijas. Aicinām līdz 16.maijam par to balsot ŠEIT.
 
“Jume” ir Cēsu Pluriversitātes ārtelpas mācību klase un permakultūras dārzs Ruckas muižā, Cēsīs. Tā ir pētnieku un praktiķu radīta un kūrēta āra klase, kas tika konceptualizēta 2020.gada augustā pirmās Cēsu Pluriversitātes vasaras skolas laikā un pēc pusgadu ilgas plānošanas un dizainēšanas izveidota 2021.gada pavasarī. “Jume” ir paredzēta, lai kritiski atsauktos uz pandēmijas izraisītajām pārmaiņām mācīšanās procesos un plašākiem 21.gs. izaicinājumiem, kas saistīti ar klimata mainību, pārtikas drošību, augšņu veselību un analogo prasmju izzušanu. Kā mācību klase “Jume” īsteno jaunus veidus, lai, izmantojot permakultūras principus, radītu, uzkrātu un dalītos ar ģeogrāfijas, dizaina un vides filozofijas zināšanām, kas spēcina vietējo pārmaiņu kopienu.
 
“Cēsu Pluriversitāte” ir pilsētvides plānošanas eksperiments un izglītības pētniecības - dizaina projekts, kas, sadarbojoties vietējiem un ārvalstu akadēmiķiem-praktiķiem, realizē kopienu stiprināšanā balstītus neformālās izglītības notikumus un tā vietā, lai Cēsīs censtos uzbūvēt jaunu skolas ēku, tiecas radīt tādus pilsētvides apstākļus un zināšanu ainavu, kas visas Cēsis pārveidotu par alternatīvu mācīšanās vidi. Cēsu Pluriversitāte nemeklē skolu pilsētā, bet cenšas ieraudzīt visu pilsētu kā skolu.
 
Projekta mērķis ir, pielietojot daudzveidīgas ģeogrāfijas, dizaina un filozofijas pieejas, kolektīvi iztēloties tādu izglītību, kas ir informēta globālās kopsakarībās un fiziski situēta lokālās problēmās. Tās saturam jāveido kritisku, vietā bāzētu pedagoģiju, kas ir nepastarpināta un iederīga vietējā ainavā un sezonās. Tādējādi radot priekšnoteikumus ilgtspējīgu, pašpietiekamu un alternatīvu ekonomikas, sabiedrības un kultūras modeļu izveidei.
 
2019.gada augustā tika sākta septiņus gadus ilga iztēlošanās (pētniecības un konceptualizēšanas) fāze, kuras laikā, organizējot sabiedrībai atvērtas lekcijas, diskusijas, darbnīcas, seminārus, forumus, plenērus un vasaras skolas, radīt tādu izglītības saturu, kas atgriezeniski rada pats sevi!
 
“Cēsu Pluriversitāte” sevi materializē kā regulārus mācīšanās notikumus klātienē un tiešsaistē ar gada centrālo programmas aktivitāti - vasaras skolu, kuras laikā tiek izstrādāts nākāmā mācību gada plāns. Šādā tvērumā tas ir iteratīvs process, kas papildus augstākminētajam, pēta Cēsu publisko ārtelpu un kartē tās vietas, kurās ar mācību-kopienas dārzu palīdzību būtu iespējama “klašu” izveide.
 
Cēsu Pluriversitāte ir atvērta kopiena, kurā iesaistīties aicināts ikviens, kuru saista ģeogrāfijas, dizaina un filozofijas iespējamās kopsakarības un kuri personiskā līmenī izjutuši pasaulē notiekošā tiešu saistību ar esošo izglītības formu spēju/nespēju mūs sagatavot tiem izaicinājumiem, kādi mums tuvojas no nākotnes. Ņemot vērā projekta ilgtermiņu līdz 2050. gadam, iesaiste būs iespējama ilgstoši un pastāvīgi.
 
2022. gadā jau norisinājies pirmais ziemas plenērs, turpinās Jumes iekopšana, kā arī tuvāko mēnešu laikā plānoti šādi notikumi:
21. maijā iespējams pievienoties uz Loesje plakātu izstādes fotografēšanas darbnīcu Cēsu vecpilsētā;
Jūnijā tiks uzsākts vasaras lekciju un darbnīcu cikls Jumē;
2. jūlijā organizējam LAMPAS skatuvi "Pasaules Gals", kurā mācīšanās kontekstā runāsim par to, kā mūsu domāšana ir ne tikai iekārtota, bet tiek arī iekārota un iekarota;
14. - 22.08. norisināsies jau trešā vasaras skola, kas tiks veltīta mijiedarbīgās adaptēšanās tēmai ģeogrāfijas, dizaina un filozofijas kopsakarībās.
 
Cēsu Pluriversitātes aktuālos jaunumus un iespēju sazināties aicinām meklēt mūsu sociālajos tīklos un mājaslapā.
 
Datums: 2022. gada 10. maijs