Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Izstāde "Plenērs" Cēsu Izstāžu namā

Izstāde "Plenērs" Cēsu Izstāžu namā

No 4.marta līdz 17.aprīlim 2022. gadā Cēsu Izstāžu namā aplūkojama izstāde “Plenērs”. Izstāde ir skatītāju tikšanās ar glezniecības plenēros Cēsīs radītajiem mākslas darbiem.

Tā ir savdabīga sanāksme, kurā katram apmeklētājam dota iespēja izdzīvot sajūtas, emocijas, pārdomas ar patiesu klātbūtni daudzveidīgu glezniecības tehnoloģiju radītajos darbos.

Izstādē aplūkojami ik vasaru Cēsīs, biedrības “Art Cēsis” plenēros aicināto Latvijas gleznotāju - Rituma Ivanova ar dēliem Rasmusu Ivanovu un Krišjāni Ivanovu, Jāņa Blanka, Jāņa Dukāta, Jāņa Šneidera, Anša Rozentāla, Reiņa Liepas, Mārtiņa Zuša, Laimas Bikšes, Signes Vanadziņas, Kristīnes Rozenbergas, Zīles Ziemeles - darbi. Gleznas tapušas ikonu gleznotāja un restauratora Dmitrija Laščetko vadībā vasaras skolas meistarklasēs, apgūstot glezniecības senās tehnoloģijas - eļļas, akvareļu un tušas darbos.

Izstāde ir sava veida manifestācija glezniecības tradīciju saglabāšanai un popularizēšanai, prasmju pārmantojamībai un jaunās paaudzes gleznotāju mākslas valodā paustajam vēstījumam.

Vasaras skolas plenēru organizators un izstādes kurators ir biedrība “Art Cēsis”.

“Art Cēsis” regulāri skatītājiem piedāvā mākslas izstādes Cēsu pilsētā un dabas vidē. Viena no plašu rezonansi guvušajām izstādēm ir lielformāta gleznu izstāde “Pārvēršanās”, Cēsīs pie Sarkanajām klintīm Gaujas krastos.

Ilggadējs gleznotāju meistardarbnīcu un izstādes “Plenērs” atbalstītājs ir Cēsu novada pašvaldība un p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Datums: 2022. gada 4. marts