Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsīs skanēs kokļu lielkoncerts "Laika upe" Dziesmu svētku ieskaņai

Cēsīs skanēs kokļu lielkoncerts "Laika upe" Dziesmu svētku ieskaņai

Gatavojoties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu lielkoncertam "Laika upe", oktobrī Ulbrokā, Rīgā, Jūrmalā un Cēsīs skanēs Svētku ieskaņas koncerti.

Kokļu koncerts "Laika upe" balstās uz pamatvērtībām – tautasdziesma, daba un koklētājs. Koklētājs, tradīcijas nesējs un dzīvesziņas glabātājs ir laivinieks, kas dodas cauri laikiem no mūsu dienām pretim tautas dziesmas un melodijas dzimšanas iztekai pirmsākumos, savā ceļā izejot kokļu spēles un tautasdziesmas dažādos skanējuma lokus - mūsdienīgi, piesātināti, mītiski, sapņaini, tīri un pilnskanīgi. 

Esot ceļā uz Svētku liekoncertu, oktobrī četros svētku ieskaņas koncertos piedalīsies reģionālie koklētāju ansambļi, atskaņojot solo repertuāru, kā arī daļu no kopdarbiem. Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerts koklētāju ansambļiem Cēsīs notiks 16.oktobrī plkst.17.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis", kurā piedalīsies Austrumlatvijas reģiona koklētāju ansambļi. 

Ieeja ieskaņas koncertā ir bez maksas. Koncertu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību.

Plānots, ka 2023.gada vasarā XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu lielkoncertā piedalīsies gandrīz 400 koklētāji trīs vecuma grupās. Skanējuma rakstu veidos pieci virsvadītāji, koncertu kuplinās Valta Pūces un Aigara Raumaņa veidotie jaundarbi, kā arī pieaicinātie viesmākslinieki.

Koncerta radošo komandu veido mākslinieciskā vadītāja, koklētāja Kristīne Dmitrijeva un režisors Sandis Kalniņš. 2023.gada koncerta koncepciju vērienīgā vizuālajā risinājumā ietvers scenogrāfs Mārtiņš Blanks, bet saturiski izstrādās dramaturģe Linda Šterna.

 

Datums: 2022. gada 10. oktobris