Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Barikādēm - 31

Barikādēm - 31

Barikāžu laiks ir atgādinājums par pašiniciatīvu un vienotību. Tas ir laiks, kad ikviens apzinājās, ka arī viņa rīcībai ir svars un nozīme. Tas ir laiks, kad visi Latvijas brīvības iedvesmotie bija vienoti, kur viens otru atbalstīja, rūpējās, uzmundrināja un bija gatavi doties pretī jebkam, stāvot plecu pie pleca.

Atcerēsimies un pieminēsim 1991.gada Barikādes. 20.janvārī tiks iedegti Barikāžu aizstāvju atceres ugunskuri dažādās vietās Cēsu novadā:

no plkst.12.00 pie Stalbes tautas nama,

no plkst.13.00 Vienības laukumā Cēsīs,

no plkst.17.00 Jaunpiebalgā (laukumā pie kultūras nama) un Melnbāržos (laukumā pie kultūras nama),

no  plkst.18.00 Dzērbenē pie represēto pieminekļa, Inešos Muižas parka estrādē, Kaives muižas parkā, Taurenē pie represēto pieminekļa ''Ar sapni par Dzimteni'', Vecpiebalgā pie kultūras nama.

Vienības laukumā Cēsīs noskaņas radīšanai tiks atskaņoti Barikāžu laika radio ieraksti no 1991.gada Barikāžu muzeja krājuma, kuri būs dzirdami līdz 20.janvāra vakaram.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs Cēsu novada skolas aicina uz tiešsaistes pasākumu "1991. gada barikādes", kurā paši skolēni stāstīs par barikādēm un sava pagasta vai pilsētas ļaudīm, kuri piedalījās barikāžu celtniecībā, neatkarīgās Latvijas izcīnīšanā un nosargāšanā. Kā arī būs iespēja piedalīties viktorīnā, kas veltīta barikāžu tēmai.

Atceroties un pieminot 1991.gada Barikādes, aicinām nepulcēties un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Datums: 2022. gada 17. janvāris