Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Audiogids Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstādē "Latvijas valsts ģerbonim-100"

Audiogids Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstādē "Latvijas valsts ģerbonim-100"
Sākot ar 7.janvāri, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs izstādi “Latvijas valsts ģerbonim 100” piedāvā gan aplūkot, gan iepazīt izmantojot no jauna izveidotu bezmaksas audiogidu. Cēsu Vēstures un mākslas muzejā aizvadītā gada nogalē tika atklāta Latvijas valsts ģerboņa simtgadei veltīta izstāde, kura apmeklētājiem būs atvērta līdz 2022. gada 28. februārim.
 
Skatoties un klausoties Latvijas ģerboņa stāstu, izstādes apmeklētāji saistošā un interesantā veidā iepazīsies ar mazāk zināmiem vēstures faktiem par ģerboņa rašanos un tā izveides gaitu, diskusijām un protestiem sabiedrībā, īpaši mākslinieku un politiķu aprindās pirms 100 gadiem, meklējot heraldiskajā simbolikā jaunu, latvisku ģerboni.
 
Lepojamies ar mūsu Cēsu novadniekiem, kuru darbs un dzīve ir bijusi saistīta ar valsts ģerboņa izstrādāšanu un popularizēšanu – izcilo latviešu grafiķi ģerboņa autoru Rihardu Zariņu, Latvijas pirmā parlamenta Satversmes sapulces deputātiem, Latvijas Atbrīvošanas kara dalībniekiem Markusu Gailīti un Artūru Ozolu, valsts ģerboņa popularizētājiem, vērtspapīru, naudas zīmju, pastmarku un citu valstiski svarīgu dokumentu izstrādātājiem māksliniekiem Kārli Brencēnu, Kārli Krauzi un Hariju Gricēviču un kultūrvēsturnieku, Cēsu Skolnieku rotas karavīru Kārli Dzirkali, kura mūžs, dzīvojot trimdā, bija veltīts gan valsts karoga, gan ģerboņa pētniecībai un popularizēšanai.
 
Latvijas ģerboņa stāstu audio formātā iedzīvinājis cēsnieks Kristaps Baltiņš. Audiogida tekstu autori ir Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieki Tālis Pumpuriņš un Vija Rozentāle. Audiogids ir pieejams latviešu valodā. Ekskursijas ilgums aptuveni 30 minūtes.
 
Lai piekļūtu audiogidam:
  • Lejuplādē bezmaksas aplikāciju “Qwixi Tour” veikalos Google Play vai App Store
  • Meklētājā ievadi “Latvijas valsts ģerbonim - 100”
  • Atver ekskursiju un dodies izstādē!
Datums: 2022. gada 7. janvāris