Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Valsts svētki CVĢ

Valsts svētki CVĢ
Otrdiena, 7.novembris, Cēsu Valsts ģimnāzijā svinīgi ievadīja divas mūsu valsts svētku nedēļas, sagaidot 11.novembri un 18.novembri.
Otrdiena, 7.novembris, Cēsu Valsts ģimnāzijā svinīgi ievadīja divas mūsu valsts svētku nedēļas, sagaidot 11.novembri un 18.novembri. Audzināšanas stundas laikā skolas zālē pulcējās ģimnāzijas skolotāji un skolēni, lai caur vēstures prizmu dokumentāli paraudzītos uz Latvijas Valsts veidošanās vēsturi saistībā ar mūsu novadniekiem. Ģimnāzijas skolēni atmiņu fragmentos iepazīstināja ar kādreizējā skolas direktora, Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Jāņa Jansona traģisko likteni un Neatkarības cīņu dalībnieka, Cēsu Skolnieku rotas karavīra Jāņa Rozenberga atmiņu skicēm par kaujām Raunas apkārtnē. Klausītāji uzzināja arī par Skolnieku rotas pieminekļa ideju kādreizējā kauju dalībnieka, mākslinieka Jāņa Rozenberga izpildījumā. Ieskats Cēsu Brāļu kapu vēsturē atklāja ikdienā nezināmus faktus. Stāsts par tēlnieka Augusta Jullas veidoto Cēsu Brāļu kapu pieminekli iepazīstināja arī ar paša tēlnieka traģisko likteni.

Līdztekus stāstījumam - dokumentālu attēlu prezentācija un skolas kora emocionāli izpildītās dziesmas Latvijai. Vēsture, stāstīta caur konkrētu, zināmu cilvēku pārdzīvojumu, rada piederības saites savam novadam un valstij.

Materiālu sagatavoja Cēsu Valsts ģimnāzijas metodiķe Māra Baķe.
Datums: 2016. gada 9. novembris