Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pagarināta pieteikšanās “Mācītspēks" vasaras nometnēm Cēsīs

Pagarināta pieteikšanās “Mācītspēks" vasaras nometnēm Cēsīs

Līdz 1.augustam pagarināta pieteikšanās skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” dienas nometnēm “Cilšu spēkošanās”, kas no 3. līdz 6.augustam norisināsies Cēsu 1.pamatskolā un Cēsu Bērzaines pamatskolā. Tāpat arī rasta iespēja nometnē piedalīties ne tikai 5-6.klašu, bet arī 7.klašu skolēniem.

Pieteikt skolēnus nometnei iespējams elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu: ej.uz/nometne-cesis.

Vasaras nometnes ir daļa no topošo skolotāju izglītības programmas, kuras laikā jaunie profesionāļi nostiprina vasaras mācībās apgūtās pedagoģiskās prasmes.

Nometnes mērķis ir sniegt skolēniem iespēju attīstīt sadarbības prasmes, kā arī pilnveidot tās zināšanas un prasmes, kas attālināto mācību laikā palikušas mazāk apgūtas vai sagādājušas grūtības. Papildus minētajam, nometne būs arī lieliska iespēja skolēniem satikties klātienē un labi pavadīt laiku ar saviem vienaudžiem.

Dienas nometne notiks katru dienu no plkst. 8:45 līdz 17:00 un tās laikā nometnes dalībnieki iejutīsies ciltsbrāļu un ciltsmāsu lomās, lai sacenstos zināšanās un sadarbības prasmēs ar citām “ciltīm”.

Plānots, ka bērni rīta cēlienu veltīs sadarbības, skaitļošanas, pētniecības un runāšanas prasmju pilnveidei, bet pēcpusdienās apgūs jaunas prasmes interešu izglītības nodarbībās.

Vasaras nometne ir daļa no projekta “Mācītspēks” topošo skolotāju izglītības programmas, kurā notiek jauno projekta dalībnieku - pieredzējušu dažādu jomu profesionāļu, kas izturējuši stingru atlasi, sastapšanās ar skolēniem un savu jauniegūto pedagoģisko prasmju izmantošanas praktiskā pieredze. Pirms nometnes topošie skolotāji jau būs piedalījušies vasaras mācībās, kas ir pirmais apmācību cikls projekta “Mācītspēks” jaunajiem skolotājiem, kuri jau šoruden uzsāks darbu Latvijas skolās un darba vidē balstītas studijas Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē.

Vecāku līdzmaksājums – 35 EUR – tiks izmantots divu ēdienreižu dienā nodrošināšanai.

Par epidemioloģisko drošību

Lai nometne būtu droša vieta visiem tās dalībniekiem, nometnes organizatori aicina rēķināties ar nepieciešamību saņemt ārsta apstiprinājumu par dalību nometnē septiņu dienu laikā pirms tās, kā arī ar nepieciešamību veikt bezmaksas Covid-19 siekalu testu 48 stundu laikā pirms nometnes. Tāpat nometnē visiem dalībniekiem iektštelpās būs nepieciešams lietot sejas masku, taču plānots, ka pie labvēlīgiem laikapstākļiem vairums nodarbību notiks ārpus telpām.

 

Par projektu “Mācītspēks”

Jauno skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projektā “Mācītspēks” tiek sniegta iespēja atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums “Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 “Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena “Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas “Skolotājs” licenču ietvaros.

Datums: 2021. gada 27. jūlijs