Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Karjeras nedēļā skolēnus uzrunā augstskolas

Karjeras nedēļā skolēnus uzrunā augstskolas
Ceturtdien, 16. oktobrī, Cēsu 2. vidusskola savā zālē uzņēma Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), iepazīstinot Cēsu skolēnus ar iespēju studēt eksaktās zinātnes gan Rīgā, gan Cēsu filiālē.
Ceturtdien, 16. oktobrī, Cēsu 2. vidusskola savā zālē uzņēma Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), iepazīstinot Cēsu skolēnus ar iespēju studēt eksaktās zinātnes gan Rīgā, gan Cēsu filiālē.

RTU pārstāvji piedāvāja cēsniekiem karjeras konsultantu lekciju, universitātes prezentācijas, kā arī RTU radošās darbnīcas, kur varēja izgatavots pats savu lampiņu.Karjeras tēmu Cēsu 2. vidusskola iesāka jau pirms oficiālās Karjeras nedēļas, kad skolēni klātienē iepazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku ikdienu. Savukārt Karjeras nedēļā audzināšanas stundās jauniešus konsultē karjeras speciālists, kā arī par savām profesiju izvēlēm stāsta bijušie skolas absolventi.

Karjeras nedēļas laikā 2. vidusskolas skolēni jau ir apmeklējuši Cēsu Profesionālās vidusskolas atvērto durvju dienu un uzzinājuši par iespējām studēt Biznesa augstskolā „ Turība”.

Savukārt noslēdzošajā Karjeras nedēļā skolā viesosies Liepājas Universitāte, kad ar saistošām lekcijām uzstāsies mediju un publisko attiecību pētniece Sandra Veinberga un psiholoģe Ērika Gintere.


“Karjeras nedēļu” jau trešo gadu pēc kārtas organizēValsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad tā vienlaicīgi visā Latvijā notiks no 13. līdz 17. oktobrim, arī Cēsīs.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs. Šogad pasākumos īpaša uzmanība būs pievērsta jauniešu pašizvērtējumam un savu spēju izzināšanai pirms lēmuma pieņemšanas par savu nākotnes profesiju vai nozari.

Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programma sadarbībā ar 15 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Pasākumu programma 15 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas speciāliste
​Ance Saulīte

Datums: 2014. gada 16. oktobris