Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Finanšu izglītības nedēļas pasākumi Cēsīs

Finanšu izglītības nedēļas pasākumi Cēsīs
Šogad piekto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija kopā ar partneriem rīko FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU 2017 (FIN 2017). Tā notiek vienlaikus ar citviet pasaulē organizētiem finanšu pratības pasākumiem – Child and Youth Finance International 6. Globālo naudas nedēļu (Global Money Week) un 3.Eiropas finanšu nedēļu, ko rīko Eiropas Banku federācija.
Šogad piekto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU 2017 (FIN 2017). Tā notiek vienlaikus ar citviet pasaulē organizētiem finanšu pratības pasākumiem – Child and Youth Finance International (CYFI) 6.Globālo naudas nedēļu (Global Money Week) un 3. Eiropas finanšu nedēļu, ko rīko Eiropas Banku federācija.

FKTK pārstāve Ieva Upleja: "Esam ar partneriem vienojušies par šī gada finanšu izglītības nedēļas koncepciju "Ceļojums finanšu pratībā 2017 – Gudrītes revīzija!" Tās mērķis ir aicināt ikvienu - gan lielu, gan mazu - ar mūsu simpātiskās krājkases Gudrītes atbalstu ieskatīties savos finanšu paradumos, plānos, budžetos un rēķinos, lai saprastu, kas būtu maināms, kas papildināms vai no kā būtu turpmāk jāatsakās vēl efektīvākai saimniekošanai. Finanšu pratības vēstnešu kopīgais aicinājums ir – "Plāno? Revidē! Pelni." Šis aicinājums attiecas arī uz zināšanu un prasmju revidēšanu finanšu jomā, saprotot, kas būtu apgūstams no jauna mūsdienīgai finanšu pratībai."

Finanšu pratības simbols krājkase Gudrīte kopā ar FIN 2017 komandu 28. martā viesosies Cēsīs, kur notiks bezmaksas pasākumi. Eksperti diskusijā dalīsies ar viedokļiem par pieaugušajiem nepieciešamajām finanšu pratības uzlabošanas aktivitātēm, Iedvesmas lekcijā ikviens iedzīvotājs varēs uzzināt sabiedrībā pazīstamu cilvēku padomus veiksmīgai finanšu plānošanai, kā arī, pilsētā satiekot ceļojošo krājkasi “Gudrīti”, noskaidrot savu finanšu pratības līmeni.
Programma

No plkst.12.00 līdz 15.00 krājkases “Gudrītes” ceļojums pa Cēsīm
Finanšu izglītības nedēļas simbols krājkase “Gudrīte” ceļos pa pilsētu. Aicinām iedzīvotājus uzmeklēt viņu, dot savus padomus un uzzināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumos atrastos padomus par finanšu pratību.

Plkst.12.00 Ekspertu diskusija
Finanšu kapitāla un tirgus komisija (FKTK) aicina uz kopīgu diskusiju Cēsu pārstāvjus un finanšu pratības veicināšanas ekspertus no dažādām iestādēm un organizācijām. Atklājot 5.Finanšu izglītības nedēļu Latvijā, ir tapis jauns dokuments "Pamata kompetenču standarts finanšu pratībā pieaugušajiem". Tas veidots, balstoties uz pasaules attīstīto valstu kopīgo pieeju finanšu pratības jautājumos. Standarts būs noderīgs gan tiem ekspertiem, kas veido saturu finanšu pratības mācībām, gan ikvienam, kurš gatavs pašmācības ceļā izvēlēties sev nepieciešamos tematus tālākai finanšu pratības apguvei.

Diskusijā atvērsim jauno pieaugušo finanšu pratības standartu, uzklausīsim, kādas ir novada iedzīvotāju vajadzības pēc finanšu pratības informācijas, un vienosimies, kā veicināt vietējo iedzīvotāju finanšu pratības izaugsmi. Diskusiju vadīs Banku augstskolas prorektore asoc. prof. Līga Peiseniece. Pieteikšanās: http://ej.uz/Diskusija-Cesis.

Plkst.14.00-15.30 Iedvesmas lekcija Pieaugušo izglītības centrā, Raunas ielā 4.
Vides stiliste, dekoratore Baiba Prindule-Rence un kosmosa entuziasts, zinātkāres centru ZINOO veidotājs Pauls Irbins dalīsies ar saviem padomiem un personīgo pieredzi, kā arī iedvesmos iedzīvotājus rūpēties par savām finansēm ik dienu. Sarunu vadīs FKTK Klientu skolas vadītāja Ieva Upleja. Pēc lekcijas jautājumu un atbilžu sesija. Aicinām ikvienu interesentu, atzīmējoties šeit http://ej.uz/FIN2017-Cesis.

Ar katru gadu finanšu pratības partneru pulks paplašinās. FIN 2017 partneri ir – FKTK, Banku augstskola, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ekonomikas ministrija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Finanšu ministrija, Fiskālās disciplīnas padome, Latvijas Banka, Labklājības ministrija un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Valsts izglītības satura centrs, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, fondu birža Nasdaq Riga, Junior Achievement Latvia, Latvijas Komercbanku asociācija un komercbankas - Swedbank, SEB banka, DNB banka un Nordea banka, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Latvijas aktuāru asociācija u.c.

Papildu informācija par aktivitātēm:
FKTK finanšu pratības vortālā: www.klientuskola.lv
FIN 2017 mājas lapā: www.finansunedela.lv

Turpmākai informācijai:
Ieva Upleja
FKTK Komunikācijas daļas
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67774807, 29476003
Datums: 2017. gada 21. marts