Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027

Eiropas Kultūras galvaspilsētas logo konkurss un vadmotīvs
Cēsis spērušas pirmos soļus kandidēšanai uz 2027.gada Eiropas Kultūras galvaspilsētas (EKG) titulu. Lai sekmīgi piedalītos konkursā un veiksmīgi prezentētu Cēsu novada programmu EKG žūrijai, tiek izsludināts atklāts vizuālās identitātes konkurss notikumam “Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027”. Programmas pieteikuma radošais koncepts – zvaigzne.
 
Vizuālās identitātes konkursa mērķis ir iegūt autentisku, oriģinālu, ērti lietojamu un Cēsis raksturojošu vizuālo identitāti notikumam “Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027”. Konkurss ir atklāts, un katrs pretendents tajā var iesniegt neierobežotu darbu skaitu. Vizuālajai identitātei jāsastāv no logotipa, krāsu pases (palete), burtveidolu saimes un to savstarpējā pielietojuma, attēlota pielietojuma piemēra (pilsētvidē, suvenīros, drukā, digitālajos materiālos, plakātos u.tml.) u.t.t.
 
Pretendentu darbus gaidīsim līdz 2020.gada 16.novembrim. Konkursa žūrija sastāv no desmit savas jomas profesionāļiem – tajā ir gan mākslinieki, dizaineri, gan teorētiķi, gan Cēsu novada pašvaldības pārstāvji, kuriem apstiprināto vizuālo identitāti būs jāiedzīvina un ar to jāstrādā nākotnē. Konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 7000 EUR apmērā, ieskaitot nodokļus.
 
 
Lai iegūtu piemērotāko vizuālās identitātes risinājumu, iepazīstinām ar kultūras programmas radošo konceptu – tās centrā būs zvaigzne!
 
Kā min Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs un EKG darba grupas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis, “Eiropas Kultūras astronomi, visticamāk, skatās Cēsu virzienā. Viņi skaidri saprot, ka tur kaut kam ir jābūt. Ka tur dzimst jauna kultūras zvaigzne Eiropas zvaigznājā, jo gravitācijas procesi kļūst arvien spēcīgāki. Cēsis pievelk jaunus talantus, uzņem Eiropas līmeņa māksliniekus. Cēsis liek diskutēt un urda prātu. Cēsis ir mājvieta lielākajam sarunu festivālam Baltijā. Cēsis ir daba. Cēsis ir mājas. Cēsis ir izglītība. Te mācījušies izcilākie Latvijas dzejnieki un rakstnieki. Cēsis joprojām mācās. Ne tikai cēsnieki mācās. Cēsis arī mācās. Vieta mācās. Un Cēsis rada.”
 
Kā Cēsīm iemirdzēties Eiropas kultūras zvaigznājā? Vispirms paskatīties tajās zvaigznēs, kas jau ir – Cēsu Viduslaiku pils Mestru zālē, Cēsu Svētā Jāņa baznīcā, Uzvaras pieminekļa smailē u.c. Taču vēl svarīgāk ir paskatīties, ieskatīties, ieraudzīt tās tūkstošiem daudzās redzamās un arī neredzamās, nesaprastās, nesadzirdētās zvaigznes, kas veido Cēsis šodien. Šīs zvaigznes ir ikviens Cēsu iedzīvotājs. Katra zvaigzne te ir citādāka. Tās spīd, apspīd, tās veido sadarbību, tās par ko stāsta! Ir lielas zvaigznes un arī pavisam maziņas. Kopā ar apkārtējiem novadiem te veidojas īsta galaktika, īsts zvaigžņu ceļš!
 
Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums 2027.gadā tiks piešķirts vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai. Šī ir otrā Cēsu kandidēšana, uz 2014.gada titulu piekāpjoties Rīgai.
 
Papildu informācijai:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes
Vecākais komunikācijas speciālists
Aleksandrs Abramovs
aleksandrs.abramovs@cesis.lv
Ideju talka Cēsu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmai

Cēsu novada pašvaldība izsludina ideju talku “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” (EKG) Cēsu kandidatūras kultūras programmai, lai iesaistītu visdažādākos cilvēkus, apkopotu visdažādākās domas un projektus.

Idejas kultūras projektiem var iesniegt individuāli vai kolektīvi no Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu un Vecpiebalgas novadiem.
 
“Cēsu kultūras programmu nav iespējams radīt kabinetā. Tai jādzimst, esot ielās, viesojoties viensētās, skolās, bērnudārzos, uzņēmumos, dažādās organizācijās, tiekoties ar kultūras ļaudīm un diskutējot ar vietējo zemnieku. Taču apstākļos, kad pulcēšanās ierobežota, vācam idejas šādā veidā – uzrunājot ikvienu cilvēku un ideju ģeneratoru”, min Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs un EKG darba grupas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.
 
“Vēlos vērst uzmanību uz pāris lietām, iesniedzot idejas EKG kultūras aktivitātei:
1) Nav muļķīgu ideju. Visas idejas ir vērtīgas;
2) Nav jābīstas būt ambicioziem un domāt Eiropas līmeņa mērogos;
3) Idejai jābūt tādai, ko iesniedzējs, organizācija, vai vietējā kopiena būtu gatava īstenot;
4) Kultūras projekta idejai jāatbilst kādam no trīs pieteikuma pīlāriem,” turpina Egliņš-Eglitis.
 
Kultūras projektu idejas gaidīsim līdz 20.novembrim, aizpildot šo pieteikumu.
 
“Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” pieteikuma izstrādes darba grupa vienojusies par šādiem pieteikuma pīlāriem:
 
VIDE un KLIMATS
Kā varam palīdzēt dabai, izmantojot kultūru? Kā varam sarunāties un atjaunot kontaktu ar dabu? Kā varam padarīt mūsu vidi par vienu lielu kultūras telpu? Uz šiem jautājumiem meklēsim atbildes, veidojot Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu.
 
IZGLĪTĪBA
Kā kultūra var palīdzēt mums tapt vēl izglītotākiem? Kā kultūra var iedvesmot jauniem sasniegumiem? Kā kultūra var palīdzēt mums iegūt globālas zināšanas? Uz šiem jautājumiem meklēsim atbildes, veidojot Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu.
 
DEMOKRĀTIJA
Kā kultūra var nākt talkā, lai runātu par demokrātiju? Varbūt kultūra pati ir demokrātija? Kā runāt par demokrātiju, izmantojot kultūras projektus? Uz šiem jautājumiem meklēsim atbildes, veidojot Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu.
 
Ideju talkā ievāktās kultūras projektu idejas tiks apkopotas un analizētas. Labākās tiks iekļautas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 Cēsu pieteikumā, un tām ir liels potenciāls kļūt par Eiropas mēroga notikumu.
 
Papildu informācijai lūgums sazināties ar Ati Egliņu-Eglīti, atis.eglins@cesis.lv.