A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sports » Cēsnieks Edgars Jurkāns piedalās Pasaules čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā

Cēsnieks Edgars Jurkāns piedalās Pasaules čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā

No 19.jūnija līdz 26.jūnijam ASV Teksasas štata Kilīnā (Killeen) notiek Pasaules čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā. Latvijas izlasi pārstāvēs trīs spēcīgākie Latvijas jaunieši. Viens no tiem ir cēsnieks Edgars Jurkāns.

Sestdien agri no rīta uz Pasaules čempionātu klasiskajā spēka trīscīņā ASV izlidoja Latvijas komanda. Latvijas izlasi pavada komandas vadītājs un starptautiskās kategorijas tiesnesis Andrejs Rožlapa.

Rīt, 21.jūnijā, plkst.20:00 pēc Latvijas laika pirmais uz sacensību startu dosies jaunākais komandas dalībnieks Edgars Jurkāns no Cēsīm, kurš piedalīsies jauniešu vecuma grupā līdz 18 gadiem svara kategorijā līdz 66 kg. E.Jurkāns šobrīd vēl mācās Cēsu Valsts ģimnāzijā un spēka trīscīņā trenējas divus gadus. Šajā laikā ir iegūti jau 20 Latvijas rekordi, kā arī Eiropas rekords spiešanā guļus. Šis būs jau otrais Pasaules čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā, kurā piedalās E. Jurkāns. Pagājušajā gadā Somijā sportists ieguva 3.vietu svara kategorijā līdz 59 kg. Šī gada martā E.Jurkāns kļuva par Eiropas jauniešu vicečempionu, iegūstot 2.vietu Eiropas čempionātā Igaunijā. Sportista labākais starptautiskais sniegums ir Igaunijā uzrādītie 490 kg summā. E.Jurkāna un vēl deviņu sportistu sacensību startu varēs vērot: https://www.youtube.com/watch?v=sZrag9PhsHk

Latviešu sportistu dalību Pasaules čempionātā atbalsta Latvijas Pauerliftinga federācija, Cēsu novada pašvaldība, Aizputes novada dome un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Šis būs jau ceturtais Pasaules čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā. Šoreiz sacensībām pieteikušies 736 sportisti no teju 60 valstīm. Lielā dalībnieku skaita dēļ sacensības notiks divās platformās un no abām būs pieejama video translācija. Detalizētāka informācija par dalībniekiem un mūsu sportistu galvenajiem konkurentiem pieejama: http://www.powerliftings.lv/

Informāciju sagatavoja:
Baiba Norberte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija
Biedrība Spēka Pasaule
Speka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācija
e-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793


Publicēšanas datums: 2016. gada 20. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt