A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Vidzemes koncertzālei atjauno Cēsu kultūras centra ērģeles

Vidzemes koncertzālei atjauno Cēsu kultūras centra ērģeles

Otrdien 17.septembrī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis un ērģeļspēles skolotāja Lelde Krastiņa apmeklēja Ugāles ērģeļbūves darbnīcu, kur kopš demontēšanas atrodas Cēsu Kultūras centra ērģeles. Tām pieredzējušā meistara Jāņa Kalniņa vadībā veikti būtiski restaurācijas un pārbūves darbi, pēc kuriem ērģeles uzstādīs jaunajā Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.

Kā stāsta L. Krastiņa, ērģeles ir papildinātas ar dažiem jauniem reģistriem, tām izgatavots jauns korpuss, veikta gaisa sistēmas pārbūve, bojāto stabuļu un vējlāžu remonts. Veiktā pārbūve padarīs ērģeļu skanējumu daudzveidīgāku un paplašinās iespējas dažādu laikmetu mūzikas interpretācijā.

Ērģeles 1999. gadā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolai uzdāvināja Lībekas Baznīcas mūzikas augstskola. Tā kā skolai nebija piemērotu telpu, instrumentu uzstādīja Cēsu Kultūras centrā. Tur ērģeles tika izmantotas gan mācību procesā, gan koncertos.

„2014. gada rudenī pēc ilgāka pārtraukuma atkal plānots rīkot Alfrēda Kalniņa Starptautisko jauno ērģelnieku festivālu,” informē L. Krastiņa, „kur jaunie ērģelnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas varēs ieskandināt jau restaurēto instrumentu.”

Restaurētās ērģeles uz jauno Vidzemes koncertzāli „Cēsis” pārvedīs nākamā gada sākumā.Kā jau iepriekš tika minēts, augusta sākumā uz Hamburgu devās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors pianists Jānis Maļeckis, lai Steinway fabrikā izvēlētos koncertflīģeli. Izvēlētais instruments šobrīd atrodas Valmierā un tiks pārvests uz koncertzāli nākošajā gadā.

Šobrīd koncertzālē aktīvi turpinās darbi pie dažādu skatuves aparatūru iebūves un iekšējās apdares, kā arī uzsākta bruģa seguma izveide ap ēku.

Projekts „Daudzfunkcionālā centra „Vidzemes mūzikas un kultūras centrs” izveide” tika uzsākts 2009. gadā. Tas tiek īstenots divu ES līdzfinansēto aktivitāšu Nr. 3DP/3.4.3.1.0/09/IPIA/CFLA/02/002 un Nr. 3DP/3.6.1.1.0/10/IPIA/VRAA/005/054 ietvaros.  Vidzemes Mūzikas un kultūras centra rekonstrukcijas darbus plāno pabeigt līdz 2014. gada februārim.Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste
Ance Saulīte

Publicēšanas datums: 2013. gada 19. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt