A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Tiem, kuri vēlas būt kopā: sākusies pasākumu pieteikšana Sarunu festivālam LAMPA 2020

Tiem, kuri vēlas būt kopā: sākusies pasākumu pieteikšana Sarunu festivālam LAMPA 2020

Gada tumšākais laiks ir īstais brīdis iedegt lampu un briedināt idejas, lai vasarā būtu, par ko kopā parunāt. No otrdienas, 19. novembra, ikviens idejām bagātais aicināts pieteikt savu divu dienu programmu sestajā Sarunu festivālā LAMPA, kas notiks 2020. gada 19. un 20. jūnijā Cēsu pils parkā. Šoreiz par festivāla virstēmu izvirzīts jēdziens “kopā” – ticot, ka, apvienojot spēkus, var panākt vairāk!

Vienatnē nevar sarunāties, un arī LAMPA tiek radīta kopā. Taču ne vienmēr ir viegli būt kopā, jo esam ļoti dažādi. Tomēr ieklausoties viens otrā, varam runāt par to, kas mūs vieno, kā būt un darīt kopā – uz to arī aicina 2020. gada LAMPA.

“Kategorisku un savstarpēji izslēdzošu viedokļu vidē, kas tik ļoti dominē publiskajā telpā, ir īpaši svarīgi apzināties un runāt par to, kas mūs vieno. Sestā festivāla virstēma “kopā” mudina meklēt tās tēmas, kas ir svarīgas mums visiem kopā, sarunāties pat tad, ja esam atšķirīgi, un strādāt kopā, lai paveiktu lielas lietas,” atklāj sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

Sarunu festivāla LAMPA programma ik gadu ir neprognozējama un negaidīti pārsteidzoša – kā ikviena interesanta saruna. Ik gadu tā tiek radīta kopā ar daudzām organizācijām un aktīvistiem. Arī šoreiz festivāla rīkotāji aicina visus radošos un idejām bagātos prātus, entuziastus, indivīdus, privātā, valsts un nevalstiskā sektora organizācijas pieteikt savus pasākumus. 

Pieteikšanās norisināsies divos posmos. Tiem, kas vēlas organizēt vairāk nekā vienu pasākumu un radīt interesantu saturu festivāla divu dienu garumā, dalība jāpiesaka līdz nākamā gada 8. janvārim. Savukārt organizatori, kuri sava pasākuma norisi iecerējuši nodrošināt uz kādas no esošajām LAMPAS skatuvēm, dalībai pieteikties varēs nedaudz vēlāk – no 2020. gada 13. janvāra līdz 29. februārim.

Tēmas izvēlē nav ierobežojumu, formāts ir brīvs un pakļauts tikai domas lidojumam – no nopietnām sarunām, izzinošām darbnīcām un spraigām diskusijām līdz teātra spēlēm un domu rosinošām instalācijām. Tā kā pasākumu skaits un festivāla teritorija ir ierobežota, visi pieteikumi piedalīsies konkursā, kurā tos vērtēs festivāla rīkotāji. Pieteikumu izvērtēšanas rezultāti tiks paziņoti individuāli ne vēlāk kā 2020.gada 31.janvārī.

Sīkāka informācija par pieteikšanos un pasākuma pieteikšanās anketa meklējama ŠEIT.

Kā parasti, arī šajā LAMPĀ ieeja apmeklētājiem būs bez maksas. Festivāla izmaksas tiek segtas no ziedojumiem, grantiem un pasākumu rīkotāju līdzmaksājumiem. Arī šoreiz festivāla rīkotāji un atbalstītāji piedāvā stipendijas līdzmaksājuma segšanai, kas to ieguvējiem nodrošina iespēju piedalīties un organizēt savus pasākumus LAMPĀ bez maksas.

Nevalstiskās organizācijas un indivīdi, kas vēlas pieteikt divu dienu programmu, var pretendēt uz Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS stipendiju. Stipendijai iespējams pieteikties, vienlaikus piesakot pasākumu. Informācija par stipendijām atsevišķu pasākumu pieteicējiem tiks publicēta 2020. gada janvārī.

Par festivālu
Sarunu festivāls LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā. LAMPU Cēsīs 19. un 20. jūnijā iedegs Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, Cēsu novada pašvaldība un British Council Latvija. Projektu finansiāli atbalsta arī Vācijas Federālā Ārlietu ministrija, Open Society Foundations un “Latvijas Finieris”.

Papildu informācija: Kontaktpersona medijiem:
Egita Prāma Laura Zvejniece
Sarunu festivāls LAMPA programmas kuratore  Sarunu festivāla LAMPA sabiedrisko attiecību
koordinatore
Tālr.: 67039241 Tālr.: 26036329
E-pasts: irina.kuznecova@fondsdots.lv E-pasts: laura@deepwhite.lv

Publicēšanas datums: 2019. gada 19. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt