A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » RTU Cēsu filiālē skolēni mācīsies veidot robotus, dronus un viedtālruņa lietotnes

RTU Cēsu filiālē skolēni mācīsies veidot robotus, dronus un viedtālruņa lietotnes

RTU Cēsu filiāle sadarbībā ar Cēsu Pilsētas vidusskolu īstenos plašu jaunrades interešu projektu, kurā pamatskolas skolēni teorētiskās un praktiskās nodarbībās varēs darboties ar dažādām tehnoloģijām un izstrādāt ierīces, kā arī uzzināt par enerģijas avotiem un tās ieguvi. Projekta mērķis ir veicināt 1.-9. klases skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, kā arī attīstīt viņu individuālās kompetences.

Projektā, kurš sākas 20. martā, RTU Cēsu filiālē tiks īstenotas izglītības programmas četrām skolēnu vecuma grupām: programma «Nākotnes inženieris» 1.-3. klases skolēniem, programma «Industriālās tehnoloģijas» 4.-6. klases skolēniem un programma «Dronu skola» 7.-9. klases skolēniem.

Izglītības programmu veidos praktiskās un teorētiskās nodarbības, kurās skolēni iepazīsies ar tehnoloģijām, to uzbūves un darbības principiem. Dabas zinātni apgūs, uzzinot par dažādajiem enerģijas avotiem un tās alternatīvās ieguves veidiem. Mācīsies praktiski darboties ar 3D printeri, 3D pildspalvām, apgūs programmēšanu, izmantojot Arduiono platformas un programmējot reālus objektus. Skolēni iegūs teorētiskās un praktiskās zināšanas elektronikā, tās pielietošanā, veidojot elektriskās ķēdes un lodējot pēc shēmas. Iegūtās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas skolēniem būs jāizmanto reālu objektu veidošanai. Jaunāko klašu skolēnu uzdevums būs izveidot vienkāršākus robotus, kā arī izstrādāt viedtālruņa lietotni, vidējo klašu skolēniem būs jāizveido sarežģītāki roboti, savukārt vecāko klašu skolēniem būs jāizveido droni.

Nodarbības notiks RTU Cēsu filiāles laboratorijā un tās vadīs RTU Cēsu filiāles lektors, tās norisināsies pēc mācību stundām un ir bezmaksas.

Projekts tiks realizēts Eiropas Savienības Struktūrfondu projekta «Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai» ietvaros. Līdzīgu projektu RTU Cēsu filiāle no 2017.gada oktobra līdz 2018.gada februārim īstenoja sadarbībā ar Straupes pamatskolu.

Papildu informācija:
Jānis Naglis,
RTU Cēsu filiāles direktora vietnieks
Tālr. 64119003
E-pasts: janis.naglis@rtu.lv

Informāciju sagatavoja:
Sandra Salmiņa,
RTU Cēsu filiāles
sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 64119003, 29464622
E-pasts: sandra.salmina@rtu.lv

Publicēšanas datums: 2018. gada 21. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt