A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Rit “Cēsis 812” otrā diena un svētki tuvojas kulminācijai

Rit “Cēsis 812” otrā diena un svētki tuvojas kulminācijai

Rit “Cēsis 812” otrā diena, un svētki tuvojas savai kulminācijai – gājienam un salūtam vēlāk vakarā.

Jau agri no rīta cēsniekus un svētku viesus modināja pūtēju orķestris “Cēsis” savā īpašajā orķestrmobīlī, lai palīdzētu visiem sagatavoties aizraujošai un priekpilnai svētku dienai.

FOTO GALERIJA

Pils laukumā visas dienas garumā iespējams modīgi atpūsties, baudot Cēsu tērpu dizaineru skates, kā arī muzikālus priekšnesumus dažādu mākslinieku izpildījumā, bet plkst.20.00 ar izsmalcinātu koncertu “Gadalaiki” uzstāsies Vidzemes kamerorķestris kopā ar jauno vijoles virtuozu Daniilu Bulajevu un vibrofonistu Reini Tomiņu diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Līdz pat plkst.2.00 naktī Pils laukumā būs iespējams nedaudz atvilkt elpu mierīgā atmosfērā.

Maija parks šogad atvēlēts bērnu priekam – te notiek cirka izrādes, eksperimentu parādes un dažādas rotaļas mazākajiem svinētājiem. Savukārt Cēsu skeitparkā līdz plkst.22.00 vērojamas jau ceturtās “Dynami:t Jam” sacensības.
Vecpilsētas ielās norisinās līdz šim Cēsīs lielākais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kas šogad pulcējis vairāk nekā 500 tirgotāju, bet Pils dārzā īsteni viduslaicīgā atmosfērā jau otro gadu notiek vēsturiskais Hanzas tirgus, kur iespējams arī iemācīties seno deju soļus, kā arī apgūt senos amatus. Cēsu Jaunajā pilī skatāma Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde “Skatuve un tērps”.

Rožu laukumā šogad visas dienas garumā par dažādām aktivitātēm rūpējas Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidudusskola, bet Sv.Jāņa baznīcā plkst.16.00 skan Vidzemes ērģelnieku koncerts, kurā piedalās mūziķi no Cēsīm, Valmieras un Smiltenes.

Smilšu laukumā apgriezienus uzņem vienīgais bezmaksas rokfestivāls Latvijā - “Fono Cēsis”- , kas šogad pilsētā notiek jau piekto reizi. Šodien uz skatuves kāpj “Transleiteris”, Miks Dukurs, “Čipsis un Dullais”, Edavārdi, “Riga Reggae”, “Oranžās brīvdienas”, bet festivālu noslēgs latviešu rokmūzikas leģendas “Pērkons” un “Pienvedēja Piedzīvojumi”. Ballīte Smilšu laukumā turpināsies līdz par rīta gaismai.

Pils parkā līdz plkst.16.30 sabraukuši pasaules krāšņākie motocikli, bet no plkst.19.00 svinēsim ar draugiem no Zviedrijas – Cēsu sadraudzības pilsētas Tireso rokgrupu “NewWaves band” – kā arī grupu “Credo”.
Vakarā plkst.22.30 no Rožu laukuma sāksies tradicionālais Lukturu gājiens uz Pils parku, kur tiks apbalvots Gada Cēsnieks 2018 un notiks svētku salūts. Uguņošana arī šoreiz notiks virs Cēsu pils, līdz ar to tā būs vērojama visā pilsētā. Pēc salūta – balle ar grupu “RR Band”.

Pilna programma pieejama ŠEIT.

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.

Vērienīgos svētkus atbalsta AS “Cēsu alus” un SIA "Enerģijas risinājumi".


Publicēšanas datums: 2018. gada 21. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt