A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Radošo ideju konkursā "Cēsis pēc 50 gadiem" noskaidroti uzvarētāji

Radošo ideju konkursā "Cēsis pēc 50 gadiem" noskaidroti uzvarētāji

Radošo ideju konkursā, ko rīkoja SIA „Enerģijas Risinājumi” sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un SIA „Cēsu siltumtīkli” noskaidroti uzvarētāji. Par pirmās vietas ieguvēju atzīta Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.a klase ar skolnieces Baibas Teteres darbu.

2. vietu Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 10.b klasei izcīnīja Kalvja Kaļvas, savukārt 3. vietu Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 10.a klasei – skolnieces Lauras Vitenburgas radošais redzējums.

Žūrija, lai lemtu par uzvarētājiem, kopā sanāca šā gada 16. aprīlī. Tā kā iesniegtie darbi bija patiesi rūpīgi izstrādāti, tomēr idejiski, jāatzīst, ļoti dažādi, lēmums tika pieņemts vairākās kārtās katram žūrijas loceklim izvirzot, viņaprāt, pirmās trīs vietas, skaidrojot savu izvēli un katrā kārtā summējot rezultātu.

Komentējot uzvarētājas Baibas Teteres darbu, Cēsu novada pašvaldības arhitekts Jānis Zlaugotnis stāsta: „Baibas darbs idejiski sasaucas ar to, kā vēlamies attēlot savu pilsētu; tajā akcentētas tās vērtības, kas Cēsis raksturos ne tikai pēc 50 gadiem, bet vēl ilgi pēc tam.”

SIA “Enerģijas Risinājumi” akcionārs Guntars Kokorevičs norāda, ka darbi ilustrēja pārsteidzošu dažādību – portāli uz citām planētām, virszemes un ātrgaitas transporta līdzekļi, debesskrāpji un tradicionālās, latviskās vērtības.
“Prieks, ka cēsinieki ir tik radoši! Lai arī fantastiskākās no idejām, iespējams, ir mazliet tālākas nākotnes jautājums – ar tik ambiciozu redzējumu, esmu pārliecināts, Cēsis sasniegs ļoti daudz,” viņš norāda.

Par oriģinālāko un radošāko atzītā ideja tiks uzgleznota uz sienas grafiti tehnikā Cēsīs, Turaidas ielā 7. Tāpat konkursa uzvarētāji varēs izvēlēties sev tīkamu pasākumu no Arēnas Rīga repertuāra un noskatīties to no VIP ložas. Uzvarētāji tāpat tiks sumināti šā gada 15.maijā, tradicionālajā Ģimenes dienā, pasniedzot piemiņas lielformāta foto, ko varēs nodot glabāšanā skolai, un kas kalpos par ierosmi un iedvesmu citiem skolēniem.

Turaidas ielā 7, Cēsīs atrodas SIA “Cēsu siltumtīkli” katlu māja, kas apgādā ar siltumu tuvējo māju iedzīvotājus un Cēsu klīniku. Katlu mājā pavisam nesen ir uzstādīts ar granulām kurināms katls, kas ir pilsētas videi draudzīgāks. Šobrīd ēkas redzamākā fasādes daļa ir balta, bet konkursa ieceres rezultātā to plānots apgleznot. Turklāt, lai vide būtu vēl patīkamāka, ēkas priekšpusi ir plānots apzaļumot.

Žūriju vadīja Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un tajā piedalījās Cēsu novada pašvaldības arhitekts Jānis Zlaugotnis, Cēsu pilsētas Mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš, SIA “Enerģijas Risinājumi” akcionārs Guntars Kokorevičs, SIA „Cēsu siltumtīkli” valdes priekšsēdētājs Ēriks Timpars un SIA „Cēsu siltumtīkli” direktors Jēkabs Blaus.

Jāatgādina, ka SIA „ Cēsu siltumtīkli” kaltu mājas sienu Cēsīs, Rūpniecības ielā 13 jau rotā skolnieces Annas Vīndedzes zīmējums ar nosaukumu „Grigers”. Anna zīmējumu konkursam iesniedza, kad viņa mācījās Cēsu pilsētas pamatskolas 2b klasē.

Publicēšanas datums: 2015. gada 22. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt